banner461
banner195

Nevşehir de Radar Levhası Artık Tarih Oldu

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü radarla yapılan hız kontrolleri ile ilgili bir açıklamada bulundu. Yapılan Açıklamada;

Nevşehir de Radar Levhası  Artık Tarih Oldu
04 Nisan 2013 Perşembe 15:16

banner143
banner134

 Trafik suçunun oluşmadan önce engellenmesi ve sürücülerimize trafik kurallarına uyma bilincinin kazandırılması amacıyla, radarla yapılan hız kontrollerinin, sürücülerin rahatlıkla görebileceği açık ve net noktalar ile radar ikaz levhalarının bulunduğu güzergahlarda yapılması, levha bulunmayan bölgelerde ise Karayolları Genel Müdürlüğü görevlileri ile koordine kurularak bu bölgelere levha konulmasının sağlanması, yine radar ikaz levhasının bulunmadığı yerlerde kontrol yapılması durumunda ise, radar bildirim aracının konuşlandırıldığı yol kesiminin 5-10 km. gerisine sürücülerin rahatlıkla görebileceği şekilde hız kontrolü yapıldığına dair yazılı seyyar ikaz levhası konularak yapılmaktaydı.

 

 

Uygulamanın başladığı tarihten bugüne kadar özellikle aşırı hız ve yakın takip gibi trafik kazalarının oluşmasında büyük rol oynayan kural ihlallerinin, seyyar radar ikaz levhaları ve devamında ekiplerin bulunduğu bölgelerde yapılmadığı, ancak seyyar levha ve resmi trafik ekiplerinin bulunmadığı bölgelerde ise sürücülerin başta hız olmak üzere birçok trafik kuralını ihlal ettiği ve trafik kazalarının oluşmasına neden oldukları anlaşılmaktadır.

 

Bu nedenle, sürücüler üzerindeki denetim algılamasının geliştirilmesi ve tüm karayolu güzergâhlarında başta hız ihlali olmak üzere kurallara uyma alışkanlığını kazandırmak amacıyla radarla ikaz levhası uygulamasına İçişleri Bakanlığının 2013 yılı genelgesi ile son verilmiştir. Karayolları Genel Müdürlüğünce can ve mal güvenliğini önlemeye yönelik tedbirler kapsamında sürücülerimizin trafik kurallarına ve hız limitlerine azami derecede dikkat etmeleri gerekmektedir. Sürücülerimize kazadan uzak hayırlı yolculuklar dileriz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali özler - 5 yıl önce
siz hızını yavaşlatın arabalar en fazla saatte 100 km hızla gitsin
Avatar
mehmet - 5 yıl önce
radar değil radar levhası tarih oldu
Avatar
Mehmet Ali Sadıç - 5 yıl önce
farkı yok ki ikaz levhalarını kaldırmışlar zaten millet ikaz levhasını görünce değil radar arabasını görünce yavaşlıyorlar aynı olur :)