banner461
banner195

Nevşehir de Sis yüzünden uçuşlar iptal

Yoğun sis hava trafiğinin aksamasına neden oldu. Görüş mesafesinin 100 metreye kadar düşmesi nedeniyle uçaklar Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapamadı. Nevşehir de sis nedeniyle 19.55'te başlaması gereken İstanbul-Nevşehir uçak seferi iptal edildi.

Nevşehir de Sis yüzünden uçuşlar iptal
08 Ocak 2014 Çarşamba 21:09

banner143
banner134

 Nevşehir genelinde gece saatlerinde başlayan sis kara ve hava ulaşımını olumsuz etkiliyor. Akşam saatlerinde başlayan ve sabaha karşı etkisini artıran sis, şehir merkezinde görüş mesafesini 1 kilometreye kadar düşürdü. 

Edidniğimiz bilgilere göre İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan saat 19.55'de çıkıp 21.20'de Kapadokya Havaalanı'na inmesi planlanan Türk Hava Yollarına (THY) ait TK 2008 sefer sayılı uçak, Nevşehir'de etkili olan sis yüzünden havalanamadı.Kapadokya Havalimanı'nda etkisini arttıran yoğun sis nedeniyle Türk Hava Yollarının dün akşamki İstanbul-Nevşehir ve Nevşehir-İstanbul seferleri karşılıklı olarak iptal edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı tahminlere göre, sis il genelinde hafta sonuna kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARI
Meteoroloji; sisin bugün İzmir, Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Erzurum, Kocaeli, Muğla, Çankırı, Ağrı, Isparta, Karabük ve Nevşehir illeri başta olmak üzere ülke genelinde yer yer yoğun olarak etkili olacağını duyurdu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.