banner461
banner195

Nevşehir de Suların Sık Sık Kesilmesinin Nedeni

Nevşehir Belediyesi ilimizde suların sık sık kesilme nedenini açıkladı.Nevşehir de ağır tonajlı kamyonların şehir içinde trafiğe çıkması yolların bozulmasına ve şehir şebeke hattına bağlı su borularının patlıyarak yolların çökmesine de neden oluyor.

Nevşehir de Suların Sık Sık Kesilmesinin Nedeni
12 Kasım 2012 Pazartesi 17:57

banner143
Yol Yapimi
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir Belediyesi ilimizde suların sık sık kesilme nedenini açıkladı. Nevşehir de ağır tonajlı kamyonların şehir içinde trafiğe çıkması yolların bozulmasına ve şehir şebeke hattına bağlı su borularının patlıyarak yolların çökmesine de neden oluyor.

Nevşehir’in birçok yerinde asfaltlar her yıl sürekli yenileniyor. Nevşehir Merkeze bağlı birçok cadde, ve mahallelerde ağır tonajlı kamyonların şehir içinde trafiğe çıkması nedeniyle yapılan yollar ya bozuluyor yada çökerek tehlike arz ediyor.

Milyonlarca lira yatırımlarla gerçekleştirilen asfalt çalışmaları maalesef ki, ilimiz Nevşehir de  kötü kullanım nedeni ile bozuluyor. Birçok kişi bu yollarda seyir halinde iken bu kötü manzara ile karşılaşıyor. İşin enteresan boyutu ise bu konuya  ilişkin hiçbir önlem alınmıyor. 

Öte yandan Vatandaşların ve şoförlerin sık sık 155 i arayarak şikâyet ettiği beton mikserlerinden dökülen beton parçaları yolları perişan eder bir hal almaya devam ediyor.

Bu konu ile ilgili yetkililerin ve firmaların yeterli önlemler almasını ve beton mikseri şoförlerini bu konuda uyarması asfaltların geleceği için büyük önem arz ediyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet bozkurt - 5 yıl önce
yolları sağlam yapsınlar o zaman kamyoncular ne yapsınlar adamlar işlerini yapıyor.
Avatar
HA HA - 5 yıl önce
biri öldürmüş biride yemiş suç kimde ölende :)
Avatar
ilyas ular - 5 yıl önce
kamyonlar yıllardır bu yollardan geçti hemde çok çok fazla tonajla neden ozaman bişey olmuyordu üstelik şimdi kamyonlar tonaj bile atmıyorlar .......
Avatar
HU HU HU - 5 yıl önce @HA HA
çok doğru söylemişinn beee :)))