banner461
banner195

Nevşehir'de Üstü Açık Dere Yatağı Tehlike Saçıyor

Nevşehir Sümer mahallesinde yağmur sularının geçtiği üstü açık dere yatağı, can güvenliğini tehlikeye atıyor.

Nevşehir'de Üstü Açık Dere Yatağı Tehlike Saçıyor
21 Ocak 2017 Cumartesi 20:45

banner143
banner134
Nevşehir merkez Sümer mahallesindeki 100. Yıl Ülfet Başer ilkokulunun hemen yanında bulunan bu dere yatağı okulun hemen yanı ve çoluk çocuk burdan geçiyor.
Defalarca müracaat etmelerine rağmen üzerinin bir türlü kapatılmadığını savunan vatandaşlar, etrafında Okul ve yerleşim yerinin bulunduğu dere yatağının üstünün kapanması için çareyi Nevşehir gündemin adresi www.fibhaber.com u aramakta buldular.

Nevşehir merkez Sümer mahallesi 100. Yıl Ülfet Başer ilkokulu ile Yerleşim yerinin yanı başında bulunan bu dere yatağı , özellikle çevredeki çocuklar için tehlike arz ediyor. Yetkililerden bu konuda duyarlılık göstermelerini isteyen vatandaşlar; "Görüldüğü gibi dere yatağı üstü açık şekilde duruyor. Yerleşim alanının içinden geçen bu dere yatağı başta çocuklar olmak üzere, vatandaşlar için büyük tehlike arz ediyor:Belediyemize bu konuda defalarca müracaat etmemize rağmen şuana kadar herhangi bir çalışma yapılmadı.

Biz Sümer mahallesi sakinleri olarak, Birilerinin canı yanmadan, bu dere yatağının üzerinin biran önce kapatılması için yetkilileri bu konuda gerekli çalışmaları yapmaya davet ediyoruz" diye konuştular.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.