banner461
banner195

Nevşehir 'de Yılın Ahisi Özkonaklı Osman Uyar Oldu

Nevşehir’de 11-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında kutlanan ‘Ahilik Haftası’nda Yılın Ahisi Özkonak kasabasından 83 yaşındaki Osman Uyar Oldu

Nevşehir 'de Yılın Ahisi Özkonaklı Osman Uyar Oldu
13 Mayıs 2015 Çarşamba 17:53

banner143
banner134
Nevşehir’de 11-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında kutlanan ‘Ahilik Haftası’ kutlama etkinlikleri düzenlen törenle  başladı.  

Ahilik Haftası nedeniyle Nevşehir Valiliği önünde düzenlenen törene; Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, meslek odalarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile davetliler katıldı.

Atatürk anıtına çelenk sunulması saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsmail Ördü’nün konuşmaları ile devam etti.

Yapılan konuşmanın ardından tören, Nevşehir’in Avanos İlçesine bağlı  Özkonak Beldesinde 65 seneden bu yana kahvehane işletmeciliği yapan ve ‘Yılın Ahisi’ seçilen 83 yaşındaki Osman Uyar’a  Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan tarafından plaket ve kahve fincanı takımı ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından gönderilen ‘Onur Belgesi’nin takdimi ile son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.