banner461
banner195

Nevşehir Defterdarı Ercoşman’dan Mükelleflere Son Çağrı

Nevşehir İl Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, yeniden yapılandırma imkanından yararlanmak isteyen mükelleflere son çağrıda bulundu.

Nevşehir Defterdarı Ercoşman’dan Mükelleflere Son Çağrı
29 Kasım 2014 Cumartesi 16:46

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İl Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, yeniden yapılandırma imkanından yararlanmak isteyen mükelleflere son çağrıda bulundu.

Ercoşman; “Bilindiği üzere 6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması ile bazı Alacakların yeniden yapılandırılmasına dair kanun Resmi Gazetede yayınlanarak aynı tarih itibariyle yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

Söz konusu kanun hükümlerinden yararlanacak mükelleflerimizin bağlı oldukları vergi dairelerine son müracaat tarihi 01 Aralık 2014 olarak belirlenmiştir. Mükelleflerimizin vergi borcuna ait faiz ve gecikme zammını, enflasyon oranında yapılandırıldığından, borç tutarını tek seferde veya ikişer aylık dönemler halinde 6, 9, 12, 18 eşit taksitte ödeyebilmeleri için 01 Aralık 2014 tarihine kadar müracaatlarını yapmaları zorunlu olup bu tarihten sonra yapacakları müracaatların işleme konulması mümkün bulunmamaktadır. Bu nedenle Kanun kapsamında borçlu olan mükelleflerimizin zor durumda kalmamaları ve kendilerine sağlanan bu fırsatı iyi değerlendirmeleri borçlu oldukları ilgili vergi dairesine müracaat ederek borç yapılandırma işlemlerini bir an önce yaptırmaları kendilerinin yararına olacaktır” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.