banner461
banner195

Nevşehir Defterdarlığından Önemli Açıklama

Vergi Borçlarının Yapılandırılması ile İlgili Nevşehir Defterdarlığından Açıklama yapıldı...

Nevşehir Defterdarlığından Önemli Açıklama
21 Kasım 2014 Cuma 11:07

banner143
banner134

 NEVŞEHİR DEFTERDARLIĞINDAN

Bilindiği üzere 6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması ile bazı Alacakların yeniden yapılandırılmasına dair kanun 11/09/2014 tarihli ve mükerrer 29116 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak aynı tarih itibariyle yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

Söz konusu kanun hükümlerinden yararlanacak mükelleflerimizin bağlı oldukları vergi dairelerine son müracaat tarihi 01 ARALIK 2014 olarak belirlenmiştir. Mükelleflerimizin vergi borcuna ait faiz ve gecikme zammını, enflasyon oranında yapılandırıldığından, borç tutarını tek seferde veya ikişer aylık dönemler halinde 6,9,12,18 eşit taksitte ödeyebilmeleri için 01 ARALIK 2014 tarihine kadar müracaatlarını yapmaları zorunlu olup bu tarihten sonra yapacakları müracaatların işleme konulması mümkün bulunmamaktadır.

Bu nedenle Kanun kapsamında borçlu olan mükelleflerimizin zor durumda kalmamaları ve kendilerine sağlanan bu fırsatı iyi değerlendirmeleri ve vergi dairelerinde sıkışıklığa meydan verilmemesi için bir an önce borçlu oldukları ilgili vergi dairesine müracaat ederek borç yapılandırma işlemlerini bir an önce yaptırmaları kendilerinin yararına olacaktır.

Tüm mükelleflerimize saygıyla duyurulur. 20/11/2014

Hatice İŞCEN ERCOŞMAN

Nevşehir Defterdarı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.