banner461
banner195

Nevşehir'den Kısa Kısa

Nevşehir ve ilçelerinde bugün günün gelişen olaylarından sizler için derlediğimiz kısa başlıklarla haberleri veriyoruz.

Nevşehir'den Kısa Kısa
27 Mayıs 2017 Cumartesi 13:02

banner143
banner134
Nevşehir ve Kapadokya Bölgesinde yaşanan  gelişmeleri sizler için derledik.İşte Nevşehir Merkez ve ilçelerinde meydana gelen günün son dakika gelişmeleri ve öne çıkan haberler.

Huzur uygulamaları sürüyor
NEVŞEHİR-Türkiye genelinde 81 il ile birlikte eş zamanlı olarak Gülşehir ilçesinde de Huzur Türkiye Uygulaması-6 gerçekleştirildi. 
Sabit yol uygulaması ve umuma açık işyerlerinde "Her Türlü terör olaylarına ve asayişe müessir olaylara önceden müdahale edebilmek, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, işlenebilecek suçları önlemek, kamu düzeninin, genel ahlak ve genel sağlığın, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık, uyuşturucu madde kullanımı ve satışı, bulundurulması yasak olan silah, patlayıcı maddeler ile diğer suçların tespiti ve ele geçirilmesi amacıyla uygulamalar gerçekleştirildi.
 
Ürgüp’te ramazan hazırlıkları tamam
NEVŞEHİR-Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, yayınladığı mesajla Ramazan ayının hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. 
Başkan Yıldız; "26 Mayıs’ta ilk teravih namazının kılınması ve gece sahura kalkılmasının ardından 27 Mayıs’ta kurulacak olan ilk iftar sofralarıyla Ramazan ayının bereketini hep birlikte yaşamaya başlayacağız. 11 ayın sultanı Ramazan ayında karşılıklı sevgi ve hoşgörünün yoğun yaşandığı bir aya daha kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz."
"Ramazan’ın güzelliklerini hep birlikte yaşayacağımız bu mübarek ayda birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyor, tüm hemşerilerimin ve İslam Aleminin Ramazan-ı Şerifi’nin hayırlara vesile olmasını diliyorum." 
Ürgüp Belediyesinin ramazan ayına özel yaptığı hazırlıklardan bazıları şu şekilde:
Temenni Tepesine ramazan mahyası yapıldı, Ramazan öncesi gençlerle sabah namazı buluşması ve çorba ikramı / Musalla Camii Ürgüp, 1 Haziran 2017 Perşembe günü Musalla Camii avlusunda geniş katılımlı iftar programı yapılacak, İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Ramazan ayı boyunca gıda paketi dağıtımı yapılacak, Belediye Başkanı Fahri YıldızRamazan ayı süresince ev iftarlarına misafir olacak, Ürgüp Cumhuriyet Meydanında geniş katılımlı iftar organizasyonu gerçekleştirilecek, Ramazan ayı süresince Belediyemiz tarafından belirlenen personel tarafından sahur davulu çalınacak, Belediye Zabıta Memurları tarafından gıda sektöründe faaliyet gösteren fırınlara, kahvehanelere yaptıkları denetimlerini artırılacak, Belediye Başkanı Fahri Yıldız STK iftarlarına katılacak, Kadir Gecesinde teravih namazından sonra camilerde ikram yapılacak, Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve Belediye Meclis Üyelerinin Musalla Caminde Ramazan bayramı namazına katılacak.
 
Ramazan öncesinde esnafları ziyaret etti
NEVŞEHİR-Ürgüp ilçe kaymakamı Mehmet Maraşlı ramazan ayı öncesinde ilçe esnaflarını ziyaret etti.
Kaymakam Mehmet Maraşlı, İlçede faaliyet gösteren esnafları ziyaret ederek onların istek ve sorunlarını dinledi.
 
Cami aydınlatmaları yeniden düzenlendi
NEVŞEHİR- Avanos Belediyesi elektrik tekniker ve teknisyenleri tarafından ilçe genelindeki mahalle parkları, sokak  aydınlatmaları ve rekreasyon alanlarında bakım çalışmaları yapılıyor.
Çalışmalar kapsamında Merkez Cami çevresi ve minarelerinin aydınlatma armatürleri de revize edildi. Arızalı ve yanmayan projektörler yenilenerek genel bakım ve temizlik çalışmaları yapıldı.
 
Mahmat'ta bilim fuarı açıldı
NEVŞEHİR-Mahmat Şehit Murat Koç  İlk ve Ortaokulu Tübitak Bilim Fuarı Okuıl Bahçesinde Yapıldı.
Düzenlenen etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Berk, Şube Müdürü Malik Kavuk, Okul Müdür, öğretmen ve öğrencileri katıldı.
Projeleri dikkatle inceleyen Mehmet Berk; öğrencileri ve öğretmenlerini yaptıkları başarılı çalışmalar hakkında bilgi alarak hizmetlerinden dolayı tebrik etti.
 
Tarım işçilerinin ihtiyaçları karşılanacak
NEVŞEHİR- Derinkuyu ilçesinde Mevsimlik Tarım İşçileri Toplantısı İlçe Kaymakamı  Murat Öztürk'ün başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda düzenlendi.
Toplantıya İlçe Kaymakamı Murat Öztürk ve Belediye Başkanı Ahmet Balcı'nın yanı sıra İlçe Protokol üyeleri katıldı.
Toplantıda katılımcılara 19 Nisan 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 2017/6 sayılı Başbakanlık Genelgesi hakkında bilgiler verildi.
İlçe Kaymakamı Öztürk, tarım işçilerinin asgari ihtiyaçlarının karşılanmasının önemine vurgu yaparak, İlçemizde konaklayacak olan tarım işçilerinin sağlık, güvenlik, eğitim, alt yapı, üst yapı ve ulaşım ile ilgili hususlarda kurumlarca yapılması gereken faaliyetler ile alakalı talimatlar verdi. 
 
Suriyeli kursiyerleri ziyaret ettiler
NEVŞEHİR- Derinkuyu İlçe Halk Eğitim Merkezinde eğitim gören Suriyeli öğrencilere İlçe Kaymakamı Murat Öztürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Irmak tarafından ziyaret gerçekleştirildi.
İlçe Kaymakamı Murat Öztürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Irmak ziyarette öğrencilerle sohbet ettikten sonra öğrencilere hediyeler verdi.
 
3 Okul ortak sergi açtı
NEVŞEHİR- Kozaklı İlçe Milli eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Mehmet Akif Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu ve Karahasanlı Ortaokulunun ortak çalışması sonucu hazırlanan resim sergisi Kozaklı Kapalı Spor Salonunda sergilenmeye başladı.
İlçe Kaymakamı Halil Dalak, İlçe Milli eğitim Müdürü Ali Aşkar ve Gençlik Spor Müdürü Deniz Hacıbekiroğlu sergiyi ziyarette bulundu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.