banner461
banner195

Nevşehir dönüşüm projesinde ölçüm çalışmaları başladı!

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ‘i’nde tespit ve ölçüm çalışmalarına başlandı. TOKİ ile yapılacak görüşmeler ışığında, hak sahipleri ile görüşmeler başlayacak.

Nevşehir dönüşüm projesinde ölçüm çalışmaları başladı!
28 Nisan 2015 Salı 20:08

banner143
banner134
 Modern ve çağdaş kentlilik kriterlerinin hayata geçirilmesi amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Karasoku, 20 Temmuz, Herikli, Hacı Rüştü, Kapucubaşı ve İbrahimpaşa Mahallelerinde toplam 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi gereğince, projeye dahil alanlar içerisinde hak sahiplerine ait konut, arsa, işyeri ve diğer müştemilatın tespit ve ölçülmesi geçtiğimiz günlerde ihale edilmişti.

Nevşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü ile ihaleyi alan firmanın yöneticileri, bu kapsamda projenin uygulanacağı 300 bin metrekarelik bir alanı kapsayan bölgede ,hak sahiplerine ait konut, arsa, işyeri ve diğer müştemilatın tespit ve ölçüm çalışmalarına başladı.


3 aylık bir süre içerisinde tamamlanması planlanan bu çalışmanın ardından bölge için yeni proje taslakları oluşturularak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) ile yapılacak görüşmeler ışığında, hak sahipleri ile görüşmeler başlayacak.

Hürriyet 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
adsiz - 3 yıl önce
Yalan seçim yaklasiyoryaaa
Avatar
nevcity - 3 yıl önce
yalan yalan yalan diye bir şarkı vardı bu şarkıyı sayın belediye başkanı niğdeli hasan ünvere armağan ediyorum
Avatar
düşman tavsiyesi - 3 yıl önce
bir iş yapılırken önce oturulur işin başadığı ve bittiği gün artısı ne eksisi ne sonuçta ne olur hesaplanır iş uygunsa kazma vurulur ortada hiç bir şey yok haber yaptırıyorsunuz sonra zor durumda kalıyorsunuz. toki de kaldınız belediye binası yarım kaldı niye çünkü iyi hesap yapılmıyor acele ediliyor teknik kadronuzda çok eleman var fakat liderlik yapacak kimse yok
Avatar
markaköy - 3 yıl önce
markaköy dedikleri bu olması gerekir tsk başkan durmak yok parkeye devam
Avatar
yalan - 3 yıl önce
Secimlerden sonra görelim mümkünse bu haberleri kimse inanmıyor 10 yıldır ölçüm yapılıyor hala baslamadi sayin başkanım artk sözünüzü tutun 10 yıl oldu 10!!!!!!
Avatar
yorumcu - 3 yıl önce
Hasan Ünver yerinde baska biri olsaydı çok tan yapılmıştı oy verdiğime pişmanım bunlarda hep seçim icin yine birsey olmaz ama akillandi kimse inanmiyor oylar yok bu sefer