banner461
banner195

Nevşehir Eski Emniyet Müdürü Yüksel Beraat Etti

Nevşehir eski Emniyet Müdürü Mehmet YÜKSEL, Başbakanlık çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasına ilişkin davada beraat etti.

Nevşehir Eski  Emniyet Müdürü Yüksel Beraat Etti
27 Haziran 2015 Cumartesi 16:12

banner143
banner134
Nevşehir eski Emniyet Müdürü Mehmet YÜKSEL, Başbakanlık çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasına ilişkin davada beraat etti.

Başbakanlık Koruma Daire Başkanı olarak görev yaparken 2012 yılında İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan ve 19.02.2014 tarihine kadar İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan Mehmet YÜKSEL, kamuoyunda “Böcek Davası” olarak bilinen, Başbakanlık çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla ilgili Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yürütülen davada karar açıklandı.

Mahkeme, Başbakanlık Koruma Dairesi eski Başkanı Mehmet YÜKSEL ile suç tarihinde Erdoğan'ın yakın koruma müdürlüğünü yapan Zeki BULUT ve TÜBİTAK eski BİLGEM Başkanı Hasan PALAZ'ın beraatine karar verirken, 2 polisi "kamu görevlisinin haberleşmesi gizliliğini ihlali" ve "siyasi ve askeri casusluk" suçlarından toplam 7'şer yıl, 6'şar ay hapis cezasına çarptırdı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.