banner461
banner195

Nevşehir Eski Yurt Binası Mahallelinin Korkulu Rüyası

Nevşehir merkez Afat evlerinde bulunan ve yaklaşık bir yıl önce boşaltılan Erkek Yurdu Binası bu günlerde Mahallelinin Korkulu Rüyası haline geldi.

Nevşehir Eski Yurt Binası Mahallelinin Korkulu Rüyası
28 Mart 2015 Cumartesi 23:52

banner143
banner134
Nevşehir merkez Afat evler mahallesinde bulunan ve yaklaşık bir yıl önce boşaltılan Erkek Yurdu Binası bu günlerde Mahallelinin Korkulu Rüyası haline geldi.

Nevşehir Gündeminin Adresi www.fibhaber.com a şikayetlerini dile getiren mahalle sakinleri bu binanın sahipsizliği ve ilgisizliğine veryansın ediyorlar.

Ersular İlköğretim İlkokulunun hemen yanında bulunan bu metruh bina, yıkılma tehlikesinin yanı sıra tinercilerin de uğrak yeri olması nedeniyle mahalle halkını endişelendiriyor. 

Boşaltılan Metruh binadan Sık sık  ses geldiğini belirten mahalle sakinleri bu Eski Erkek Yurt Binasının akıbetini merak ediyorlar.


Çocuklarımızı sokağa çıkartamaz olduk. Hergün kim olduklarını bilmediğimiz birileri gelip buradan kamyonetle traktörlerle buradan bişeyler yükleyip gidiyorlar. Gündüz gece boşaltılan binadan garip garip sesler geliyor. Ne ilgileneni var ne arayan soranı.... Camlarını çerçevelerini kırıyorlar. Yazıktır günahtır Devletin yaptırdığı bu binaya birileri sahip çıkmasını istiyoruz ayrıca Bekçimi koyacaklar sorumlumu tutacaklar artık ne yapacakalrsa yapsınlar.

Afat Evler mahalle halkının tepkisine rağmen yetkililerin ve ilgililerin ilgisizliğinden şikayetçi olan mahalle sakinleri artık bu bina ile alakalı çözüm bulmasını istiyorlar.

Metruk bina çevresindeki sokakları kullanmamaya özen gösteren mahalle sakinlerinden M.D, “Evimize gidip gelirken, hatta balkonda otururken bile rahatsız oluyoruz. Okulun hemen yanı başında. Çocuklarımızı güvenle sokağa gönderemiyoruz. Geceleri olduğu kadar gündüzleri de güvenli değil.” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden H.K ise binanın mahalleli için huzursuzluk kaynağı olduğunu söyleyerek, “Bu bina tinerci ve balici gençlerin uğrak mekanı. O kadar ki, bu kontrolsüz ve sahipsiz gençler, tuvalet ihtiyacını bile açıktan yapacak kadar pervasız hareket ediyorlar. Çocuklarımızı dışarı çıkarmaya korkuyoruz. Yetkililer durumun farkında değiller ama. Şikayetlerimizi sağır sultan bile duydu. Ama ne ettiysek bu binaya çare bulamadık.” dedi.

Nevşehirli vatandaşlarımız ilimizde bulunan bazı metruh binaların tehlike arz ettiğini mesela Eski Çağrı hastanesinin olduğu bina dahil buraların tinerci ve balici gençlerin uğrak mekanı olduğunu hatta fuhuş bile olduğunu belirtiyorlar...

FİB Haber Merkezi olarak,Yetkililerimizi uyarıyor konuya duyarlılık gösterilmesini bekliyoruz...Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.