banner461
banner195

Nevşehir İçin Büyük Şans

Nevşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından açılan ve büyük ilginin olduğu Sağlık Kurumları İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans Programına Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay da başvuruda bulundu.

Nevşehir İçin Büyük Şans
03 Nisan 2013 Çarşamba 18:57

banner143
banner134

 Nevşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılan Sağlık Kurumları İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans Programının, Nevşehir’de hizmet veren sağlık kurumlarının Üniversite ile olan ilişkilerini çok iyi derecede artıracağına inandığını söyleyen Nevşehir Sağlık İl Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, sağlık camiasının çok fazla personeli olduğunu ve özel sektörle birlikte Nevşehir’de 4 bin 500 kişilik bir sağlık çalışanının olduğunu söyledi.

Nevşehir’de sağlık alanında yüzde 70’lere varan başarılarını Nevşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından açılan Sağlık Kurumları İşletmeciliği Tezsiz Yüksek Lisans Programından alacakları eğitimle daha yukarılara çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Dr. Rahim Ünlübay” Yüksek Lisans Programı biz sağlık camiası için çok önemli. Çünkü sağlık camiası çok büyük bir işletme olarak değerlendirilebilir ve çok büyük bir mali yapımız var. Bunun yanında en önemlisi halka hizmet eden bir sektör. İnsanların en çok müracaat ettiği sektörler arasında sağlık sektörünün önemli bir yeri var. Her yaştan insanın sağlığını ilgilendiren bir sektör olduğu için onlara en iyi hizmeti verebilmek için mücadele ediyoruz. Biz bunu sağlıkta dönüşüm programıyla başardık ve şu anda hizmetlerimizde yüzde 70’lere varan bir başarı elde ettik ve bunu daha yukarılara çıkarmayı hedefliyoruz. Nevşehir Üniversitesi bünyesinde açılan bu programla birlikte bunu bize ders verecek olan hocalarımızın katkılarıyla başaracağız” diye konuştu.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.