banner461
banner195

Nevşehir İl Müftülüğünden İftar Yemeği

Nevşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi tarafından organize edilen, İl Emniyet Müdürlüğü Topuzlu Han tesislerinde iftar programı düzenlendi.

Nevşehir İl Müftülüğünden İftar Yemeği
17 Temmuz 2013 Çarşamba 15:26

banner143
banner134

 İftara, Vali Mehmet Ceylan, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı J.Kd. Albay Dursun Ertuğrul, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Nuri Güler, İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Vali Yardımcıları, Belde Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Siyasi Parti İl Başkanları, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti, Yazılı ve Görsel Basın, Şehit Aileleri, Kimsesiz Yetim Çocuklar, hayırseverler, Müftülük Personeli ve çok sayıda davetli katıldı.

Program, Yeni Mahalle Camii İmam-Hatibi Ahmet Toprak’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Akşam ezanının okunması ile birlikte davetliler oruçlarını açtılar.

Programda konuşan İl Müftüsü Yakup Öztürk, davete katılanlara teşekkür ederek, katılımın yoğunluğundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Müftü Öztürk; “Ramazan büyüğüyle, küçüğüyle, fakiriyle, zenginiyle, amiriyle, memuruyla hepsini bir araya toplayan, onlar arasında sevgiyi, saygıyı, muhabbeti ortaya koyan mübarek bir aydır” dedi.

Öztürk, Ramazan’a huzur ve mutluluk içinde girildiğini ifade ederek, aynı şekilde tamamlanmasını temenni etti.

Konuşmanın ardından, katkılarından dolayı Hayırsever iş adamı Duran Özaltın’a Müftülük tarafından hazırlanan plaket, Vali Ceylan tarafından verildi.

Yemek esnasında Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan Diyanet Vakfının yurt içi ve dışında yapmış olduğu hizmetleri tanıtan video filmi izlendi.

Davetliler tarafından çok memnuniyetle karşılanan program, Müftü Yardımcısı Nazım Haksever tarafından yapılan yemek duası ile son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ahmet YILMAZ - 5 yıl önce
müftülük yemek veriyor ve masada içinde alkol bulunduğu bilimsel olarakda kesinleşen kola ve fanta...gelde arkasında güvenip namaza dur!
Avatar
MİSAFİR - 5 yıl önce @Ahmet YILMAZ
içinde alkol olduğu tespit edilen sadece bir marka kolada var.hepsinde yok ordaki masada bulunan kolada alkol bulunan markaya ait değil.