banner461
banner195

Nevşehir İl Müftüsünün Kur’an Hizmeti İle Derdi Ne ?

Karapınar Belediye Başkanı Mustafa TİFTİK le Karapınar kasabasında yapılan hizmetlerle ilgili yaptığımız söyleşide bizleri hayrete düşüren bir durumla karşılaştık.

Nevşehir İl Müftüsünün Kur’an Hizmeti İle Derdi Ne ?
23 Şubat 2016 Salı 15:56

banner143
banner134

 Karapınar Belediye Başkanı  Mustafa TİFTİK le Karapınar kasabasında yapılan hizmetlerle ilgili yaptığımız söyleşide bizleri hayrete düşüren bir durumla karşılaştık.

Karapınar Kasabasında sadece ilimizde değil bölgemizde örnek olabilecek kuran hizmeti yürütülmekte ama nasıl !

Edinilen bilgilere göre;11/04/2015 tarihinde Karapınar Belediyesi ve halk desteği ile yaptırılan Şey’ül Kurra İbrahim Tanrıkulu açıldığı günden bu yana İl Müftülüğü ile ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. 

Kur’an Kursunda bugün itibariyle 162 talebe kuran eğitimi görmekte. Ama ne hikmetse kuran kursu öğreticisi ataması doğrultusunda sürekli il müftülüğü sıkıntı çıkarmakta ve hizmetin engellenmesi doğrultusunda hareket etmekte, öğretici görevlendirmemekte sürekli denetimlerle baskı altında tutmaya çalışmaktadır. 

Durum böyle olunca insanın sorası geliyor “İl Müftüsünün Kuran Hizmetiyle Derdi Ne” acaba tüm kuran kurslarına yaklaşım mı böyle yoksa sadece bu kursla bir dert mi var. Belediye başkanımızın ifade ettiği en son yaşanan olayda bu işin tam tuzu biberi olmuş durumda. 

Diyanet İşleri Başkanlığı Şey’ül Kurra İbrahim Tanrıkulu kuran kursuna 3 Kuran Kursu öğreticisinin daha görevlendirilmesi uygundur diye 14/12/2015 tarihinde yazı gönderilmiş olmasına rağmen bu yazıda ismi geçen hocalarımıza bilgi verilmemiş bunların ataması yapılmamıştır. Başkanlık kuran kursunda ihtiyaç görmüş atama yapılmasını uygun görmüş müftülük yazıyı sümen altı etmiş gereğini yapmamıştır. 

Şimdi İl Müftümüz Sayın Yakup Öztürk'ten konuya ilişkin açıklamayı merakla bekliyoruz.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.