banner461
banner195

Nevşehir İl Özel İdaresi Karla Mücadesi

Nevşehir de iki gündür etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmak için İl Özel İdare karla mücadele ekipleri seferber oldu.

Nevşehir İl Özel İdaresi Karla Mücadesi
19 Şubat 2015 Perşembe 13:51

banner143
banner134
 İlimizde iki gündür etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmak için İl Özel İdare karla mücadele ekipleri seferber oldu. Yoğun kar yağışının yaşandığı ilimizde, yağışın başladığı ilk günden itibaren İl Özel İdare karla mücadele ekipleri, köy yollarının ulaşıma açık kalması için üstün gayret gösteriyor.   Toplam 153 köyün bulunduğu Nevşehir merkez köylerde  kapalı yol bulunmamaktadır.

            İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, 10 adet Greyder, 2 adet Bıçaklı Kamyon , 1 adet Kepçe , 1 adet Kar makinası ,1 adet Tuz makinası ve 80 işçi ile birlikte karla mücadele için hizmet vermekteyiz.

           İl Özel İdare Genel Sekreteri İsmail CİHAN, Nevşehir Merkez ve ilçelerde karla mücadeleye devam ettiklerini söyledi. Kırsalda yaşayan vatandaşların ulaşımını rahat bir şekilde yapmaları konusunda büyük özveri gösterdiklerini aktaran CİHAN, çalışmaları yerinde inceleyerek ;Özellikle yüksek kesimlerde kar yağışı köy yollarının ulaşıma kapanmasına neden oluyor. Karla mücadele çalışmalarımız başarıyla sürüyor. Şuana kadar her hangi bir olumsuz olayla karşılaşmadık. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyorlar. Köy yollarının açılmasında mesai mefhumu gözetmeden çalışan personelimize İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail CİHAN  teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
assasdd - 3 yıl önce
Yarin okul tatil mii
Avatar
Öğrenci - 3 yıl önce
yarın tatil mi ?
Avatar
reklam yapmayın lütfen - 3 yıl önce
sayın genel sekreterim imkanlarınız ölçüsünde karla mücadele ediyorsunuz ama çok yetersiz kalıyorsunuz. kar yağışı olduğu gün yani 18 şubat 2015 tarihinde gumuskent yolu kapalıydı. gumuskent yolu kapalıysa kozaklının en ucra köyu açık değildir her halde.
Avatar
nevşerli - 3 yıl önce
'1 adet tuz makinası'
koskoca şehirde sadece 1 tane tuzlama aracı varsa vay o şehrin haline
Avatar
öğrenci - 3 yıl önce
yarin okullar tatilmi
Avatar
devletimiz sağ olsun - 3 yıl önce
allah razı olsun devletimizden ve bu hizmeti yapanlardan.
Avatar
kullanıcı - 3 yıl önce
il özel idaresinin çalışmalarını taktir etmekteyim.karın ilk yağdığında bütün ekipler dk sındamı açılacak yol.
Avatar
. - 3 yıl önce
maşallah il özel idaresinin bu kadar ekipmanı varsa allah devletimize zeval vermesin.