banner461
banner195

Nevşehir iş dünyası, NTSO'nun iftarında buluştu

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen iftar yemeği Dedeman Otel bahçesinde gerçekleşti.

Nevşehir iş dünyası, NTSO'nun iftarında buluştu
15 Temmuz 2015 Çarşamba 23:13

banner143
Nevşehir'de Esnaf hareketlilikten umutlu
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen iftar yemeği Dedeman Otel bahçesiinde gerçekleşti.

NTSO  İftarına Yoğun Katılım
İftar yemeğine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Mehmet Varol,  Vali Yardımcıları Vural Demirtaş ve Hasan Kayhan, Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, Defterdar Hatice İşcen Ercoşman, daire müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, Meclis üyeleri ve Yönetim Kurulu üyeleri, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Meclis Başkanı Mehmet Havalı,Nevşehir Baro Başkanı Necmi Öncül,Borsa üyeleri, Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet AYDIN ,Oda üyeleri, sivil toplum kuruluşu başkanları ve basın mensupları katıldı.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Arif Parmaksız, yemeğin ardından geldiği kürsüde yaptığı konuşmada,tüm katılımcılara teşekkür etti. Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın her yıl ramazan aylarında bu iftar programlarını geleneksel hale getirdiğini belirten Parmaksız, mağfiret ve bereket ayı olan ramazanın tüm İslam alemine, huzur, barış, kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu. 

Parmaksız Ramazan’ın tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de huzur ve barış içerisinde yaşandığını belirterek,Tüm Nevşehir iş dünyası ve Nevşehir halkının Ramazan bayramını da tebrik etti.

Daha sonra sırasıyla TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu kürsüye geldi ve öncelikle iftar proğramına geciktiği için herkesten özür diliyorum dedi ve sonrasında bunu bir fıkrayla örnekledi.
Hisarcıklıoğlu konuşmasına Kayseri'yi Türkiye tanıyor ama Kapadokya'yı tüm Dünya biliyor.Bu yüzden bana nerelesin diye soranlara ben Kapadokyalıyım diyorum diyerek Nevşehir ve bölgeye duyduğu hayranlığını ifade etti.

Daha sonra Konuşan Nevşehir Milletvekilleri Mehmet Varol ve Mustafa Açıkgöz de konuşmlarında birlik ve beraberlik konularına değinerek katılımcıları selamladılar.
Konuşmanın sonunda Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan da konuşmasında bu iftar proğramını düzenleyen NTSO Başkanı Arif Parmaksız a ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar yemeğinde Hafız Mahmut Kemikkıran dua etti.

Nevşehir iş dünyasıyla Oda yönetimini, Oda üyelerini ve Nevşehir Protokolünü biraraya getiren iftar yemeğinde katılımcılar birbirleriyle sohbet etme imkanı da buldular.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.