banner461
banner195

Nevşehir İstiklal Nöbetinde! 25.Gün

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yuvalanan Fethullahçı Terör Örgütü  Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY) mensuplarınca 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından Diriliş Meydanı’ndaki parti farkı ayırt etmeksizin bir araya gelen vatandaşlar, birliğin dirilişini sergiliyor.

Nevşehir İstiklal Nöbetinde! 25.Gün
09 Ağustos 2016 Salı 02:22

banner143
banner134
DEMOKRASİ NÖBETİ 25. GÜNÜNDE
DİRİLİŞ MEYDANI BİRLİĞİN SESİ OLMAYI SÜRDÜRÜYOR
Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yuvalanan Fethullahçı Terör Örgütü  Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY) mensuplarınca 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından Diriliş Meydanı’ndaki parti farkı ayırt etmeksizin bir araya gelen vatandaşlar, birliğin dirilişini sergiliyor.

Diriliş Meydanı’nda 25. güne giren Demokrasi Nöbetine katılan vatandaşlara yönelik olarak Nevşehir Belediyesi tarafından nöbet sofrası bugünde kuruldu. Hazırlanan etli pilavlar, sayıları 100 e ulaşan belediye görevlilerince 8 ayrı dağıtım noktasında vatandaşlara ulaştırıldı. 

İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve ardından şehitlerimizin ruhuna bağışlanmak üzere vatandaşlarca Fatiha okunmasının ardından Nevşehir Belediyesi Mehter takımı, kahramanlık marşlarını seslendirdi.

Nevşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan gelişmelerin yansıtıldığı video gösterisinin barkovizyondan izlettirilmesinin ardından Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı. Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk ‘de daha sonra dua yaptırdı.

KANIYLA TARİH YAZAN BİR MİLLETİZ
Diriliş Meydanı’nda  düzenlenen demokrasi nöbetine katılan 24. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Cem  Zorlu halka hitap etti.  Cephede Türk askerinin tuttuğu nöbet ile halkın meydanlarda tuttuğu nöbet arasında hiçbir fark olmadığını kaydeden Zorlu, “ Nasıl ki şanlı askerimiz  vatan nöbetini bırakmıyor, bizlerde Cumhurbaşkanımızın işaret edeceği güne kadar meydanlarda nöbetteyiz. Asker bu vatanın nasıl namusunu, sınırını ,iffetini koruyorsa sizlerde bu meydanlarda aynısını yapıyorsunuz. Bu millet bayrağımızda rengini alan kan ile tarih yazmıştı, yine aynı tarihi yazıyor. Türk milletinin zaten diğer milletlerden ayrılan bir özelliği de budur. Birileri kalemle tarih yazar, ama bu millet kanıyla tarih yazmıştır tarih boyunca. “ dedi.
HAKKI, HALKI VE DÜNYA LİDERİNİ UNUTTULAR
Darbe girişiminin başı Fethullahı çok iyi tanıdığını ifade eden Zorlu ‘ Ben ilahiyatçıyım, bu alçakları çok iyi bilirim. Dünyayı nasıl bozduklarını, bu milletin genç, imanlı ahlaklı insanlarının beyinlerini nasıl yıkadıklarını, ülkemin vatandaşlarının paralarını maneviyatlarını, dinlerini çaldılar. Bunlar 17 Aralık’da ‘Hırsız’ diye bağırdıklarında aslında kendilerini ele veriyorlarmış meğerse,  bunu da anladık. ‘Yavuz Hırsız ev sahibini bastırır derler’ ya bunlarda aynı böyle imiş. Hepsi hırsızmış bunların. Yıllarca ülkemin en önemli zekalarını çaldılar, yapabilecekleri en adi bir iş olarak da, darbe girişiminde bulundular.  Zannettiler ki başaracaklar. Ama bu alçaklar bazı şeyleri unuttular. Hakkı, halkı ve şapkasını alıp gitmeyecek bir dünya liderinin bulunduğunu unuttular. Bunların ülkemize verdiği zararın tedavisi oldukça zor görünüyor, ancak bu milletin feraseti, birlikteliği ile bunların aşılacağına olan inancımız büyüktür. Rabbim birliğimizi bozmasın, muhafaza eylesin. Türkiye bu ümmetin son kalesidir. Dünya Müslümanların umudu Türkiye’dir. Bu kalenin yıkıldığı gün ümmetin de yıkıldığı gün olacaktır. Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi. 

ÜLKEMİZ ÜZERİNE OYNANAN OYUNLAR ADIM ADIM GELDİ
AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’ de , her daim Türk Milletinin omuz omuza, kardeşçe, bir ve beraber  olduklarını belirtti. Türkiye üzerine oynanan oyunların adım adım geldiğine işaret eden Göktürk,  “Sonunda  bu hainler bu millete darbeyi layık görmüştür. Ama bu milletin feraseti ve iradesi ile başarılı olamadılar.  7 Şubat 2012’deki MİT operasyonunu hatırlayın. Orada da bu milletin başına ulaşıp, tesbihin imamesini kopartmak istediler. Rabbim bu oyuna bugün olduğu gibi o günde izin vermedi. 2013 Mayıs ayını düşünün. Türkiye’nin dev ihaleler yaptığı, İMF ‘ye borçların tamamen bittiği, 3. Köprünün ihalesinin yapıldığı nükleer santral ihalelerinin yapıldığı bir dönemde yine bunlar Gezi kalkışması ve hemen ardından Kobani eylemlerini planladılar ve hayata geçirdiler. Ama bunlar nasıl saldırsalar bir türlü hedeflerine ulaşamadılar, beceremediler. 15 Temmuz’da da onların bu hayasız akınlarına bu millet canları, kanları pahasına dur demedi Allah’ın izniyle. Sizlerin inşallah bu duruşunuzu,  Cenab-ı Allah ibadet olarak hayır defterlerinize yazsın” şeklinde konuştu.

FETO BU MİLLETE MUTLAKA HESAP VERECEK

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider’ de, dün İstanbul  Yenikapı’dan 5 milyonu aşan Türk Milleti’nin görüntüsünü gördükten sonra hainlerin başı FETÖ’ nün , internete düşen videosu ile ‘Biz ettik sen etme’ diye Allah’a yalvarmaya başladığını ifade etti.   ‘ Artık her şey için çok geç, Allah’a ve bu millete   bunun hesabını verecektir’ diyen Gizligider daha sonra şöyle konuştu: “ Hainlerin gerçekleştirdiği darbenin ayrıntıları ortaya çıkıyor birer birer. PKK ile işbirliği yaptıkları ortaya çıktı. Kandil’i vurmak için kalkan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait Jetlerin hareketini önceden PKK’nın beyin takımına bile bildirerek hainlik yaptıklarını itiraf ediyorlar. Şimdi anladınız mı PKK 40 yıldır niye bitmiyor. Benim asil milletimin evlatlarına bazı güçlerin de yardım ve destekleriyle yıllar yılı  ‘Sen solcusun sen şurada duracak, şunları yapacaksın, sen sağcısın mutlaka burada bulunacaksın, sen laiksin şöyle davranacaksın, sen alevisin şu okullarda okuyacaksın ‘ diye  gerçekleştirdikleri  hezeyanları  şimdi anlıyorsunuz değil mi ? Biz boşuna Rabia yapmıyoruz. 4 parmağın anlamı var. Biz diyoruz ki Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak ve Tek Vatan, İnanıyorum ki CHP’li kardeşim de,  ülkücü kardeşimde köylüm de herkes ama herkes bu değeri ortaya koyar. Rabia budur. “dedi

MİLLETİN İMANIN,CESARETİNİ,FERASETİNİ VE REİSE BAĞLILIĞINI HESAP EDEMEDİLER
Darbecilerin başarılı olamamalarının altında yatan ana unsurlardan birinin gözü yaşlı olarak seccadeleri seher vaktinde ıslatan 70 yaşındaki ninelerin, dedelerin ve gençlerin hayır duasının olduğunu aktaran Gizligider “ Tesbihin imamesini alabileceklerini zannediyorlar, Ama  Cumhurbaşkanımız 15 dakika önceden kurtuluyor. Bununla da kalmıyorlar bu ülkenin umut bağladığı o büyük şahsiyeti  Cumhurbaşkanım ve Başkomutanım Recep Tayyip Erdoğan’ı havada iken vurmayı istiyorlar, ama jet uçağının yakıtı bitme noktasına geliyor. Darbe girişiminin ayrıntıları ortaya çıktıkça bunlar çok net şekilde ortaya çıkıyor. İnanıyoruz ki bunda seher vaktinde seccadeye gözyaşlarını döken benim 70 yaşındaki dedemin, ninemin genç kardeşimin hayır duaları var bunun altında. Bakın bir Albayrak tüm milletimize yetti, hepimiz onun altında toplandık. Her şeyi hesap ettiler, ama bu milletin imanını, cesaretini ,  ferasetini  ve reisine bağlılığını hesap edememişlerdi. İnşaallah Türkiye , İslâm’ ın sancaktarlığını daha da üst düzeylere ulaştıracaktır. Buna inanıyorum.” dedi.
AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa  Açıkgöz’de  sanatçı Uğur Işılak’ın Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan için seslendirdiği şarkıyı vatandaşlarla birlikte söyleyip halkı selamladı.

 BU MİLLET ÇİRKİN OYUNLARI BOZDU
Nevşehirlilere ‘Kahraman Nevşehirliler’ şeklinde seslenen Açıkgöz “  Darbeci adi şerefsizlerin kalkıştığı bu hareket sonrasında ümmetin ve milletin umudu olan Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın bir sözü ile meydanlara inen sizler öylesine büyüksünüz ki ülkemiz üzerine oynanan çirkin tüm oyunları bozdunuz. Sizin ile aynı kaderi paylaştığım, aynı havayı teneffüs ettiğim ve aynı ortamda bulunduğum   için çok şeref aldım, hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Onlar bizden kurtulsalar,  vicdanlarından kurtulamayacaklar. Vicdanlardan kurtulsalar tarihin azabından kurtulamayacaklar, tarihin azabından kurtulsalar Allah’ın ve cehennemin gazabından kurtulamayacaklar. Mutlaka hesap sorulacaktır. Şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacak ve hesapları mutlaka bu dünyada da sorulacaktır. O adi şerefsiz hesap verecek, gerekirse sallanacak. dedi.
Büyük Türk milletin oynanan büyük bir oyunu bozduğunu kaydeden Açıkgöz daha sonra şöyle devam etti: “ Büyük bir oyunu bozdunuz, paramparça edip,oyunlarını başlarına yıktınız. Ülkemiz üzerinde birlik ve beraberliğimizi bozmak istediler,ama bu oyunu siz bozdunuz. Bu yaptığınız tarihe altın harflerle işlenecektir. Yaptığınız inanan Çanakkale’den farksız değildir. Allah kafirin küfründen ve zalimin zulmünden bu ülkeyi muhafaza etsin.” dedi.
Daha sonra Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti  Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, İl jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver ve bazı belediye başkanları platforma çıkarak halkı selamladılar.  

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.