banner461
banner195

Nevşehir Kent Merkezindeki Araç Yükü Hafifleyecek

Nevşehir de İki Ayrı Çevre Yolu İle Kent Merkezindeki Araç Yükü Hafifleyecek...

Nevşehir Kent Merkezindeki Araç Yükü Hafifleyecek
11 Haziran 2013 Salı 15:15

banner143
banner134

 Nevşehir de İki Ayrı Çevre Yolu İle Kent Merkezindeki Araç Yükü Hafifleyecek

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  yapımı  devam eden Güney Çevre Yolu ile ,Adnan Menderes Şehirlerarası Otobüs Terminalinin  hemen altından başlayarak Nevşehir Üniversite’sinin hemen altından geçirilmesine yönelik projenin Karayolları Bölge Müdürlüğüne teslim edildiğini belirterek, projelerin hayata geçirilmesi ile şehir merkezindeki trafik akışının daha da rahatlayacağını söyledi.

Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i  ziyaret etti.

Nevşehir Belediye Meclis üyesi Yücel Menekşe’nin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, şehir merkezinde trafik akışının daha etkin hale getirilmesinin yanı sıra, ağır tonajların şehir merkezinden geçişlerinin önüne geçilmesi amacıyla projelendirilen Güney Çevre Yolu’nun tamamlanmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü belirtti. Ünver, bu projenin yanı sıra, Adnan Menderes Şehirlerarası Otobüs Terminalinin hemen altından başlayıp, Nevşehir Üniversitesi’nin hemen altından geçirilecek yeni çevre yol bağlantıları ile şehir merkezinde ağır tonajlı araçların geçişlerinin engelleneceği gibi, şehir içi trafik yoğunluğunun da hissedilir oranda hafifleyeceğini ifade etti.

Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel’de , şehir içerisinde trafik kazalarına karşı caydırıcılık olması açısından denetimlere büyük ağırlık verdiklerini belirterek,bu sayede olası kazaların da önüne geçilmesine çaba harcadıklarını ifade etti.Yüksel,hizmete kazandırılması planlanan iki ayrı çevre yolunun da hizmete kazandırılmasıyla birlikte şehir içi trafiğinin daha da rahatlayacağı inancını taşıdığını kaydetti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
türkiyede başka yok - 6 yıl önce
çok dogru ve geç kalmış bir proje
Avatar
narin - 6 yıl önce
ne zaman yapılacak???????????
Avatar
çok acil - 6 yıl önce @narin
çok acil yapılması gerekiyor çünkü şehrin ortasından bims yüklü araçlar çok büyük tehlike yaratıyor
Avatar
rasim - 6 yıl önce @türkiyede başka yok
kardeşim sen amasyaya gitmedin galiba çevre yolu şehrin tam ortasından geçiyor yat kalk sen nevşehir gibi bir yerde yaşadığına dua et ayrıca böyle bir belediye başkanı bulduğun içinde gece gündüz şükür et.
Avatar
türkiyede başka yok - 6 yıl önce @rasim
türkiyede gitmedigim il yoktur sen amasyadan geçerken şöyle bir sagına soluna baksaydın neden şehir içinden tirafik geçiyor ozaman böyle konuşmazdın ha hasan paşayada oy kullandıgımıda söyleyebilirim
Avatar
hakan - 6 yıl önce
mükemmel olur.
Avatar
Şehabettin Şık - 6 yıl önce
kardeşim nevşehir içindeki mahalle yolları ne olacak arabamızda ne rot kaldı ne balans amortisörlerden de ses geliyor onlarca aracın hasarını kim ödeyecek? nevşehir belediyesimi! belediye yol ekiplerini 350 evler mahallesine bekliyoruz.