banner461
banner195

Nevşehir Korku Evi Büyük İlgi Görüyor !

Nevşehir'de adrenalin tutkunları için yeni açılan korku konseptli oyun evi, korku ve gerilim severlerin uğrak mekanı oluyor.

Nevşehir Korku Evi Büyük İlgi Görüyor !
21 Mayıs 2016 Cumartesi 17:37

banner143
banner134
Nevşehir'de açılan korku evi faaliyetine başladı. Korku evinin ilk kurbanları FİB Haber Merkezi çalışanları oldu. 1 saatlik macerada gazeteciler kan ter içerisinde kaldı. Başarılı konseptiyle korku evi ilk sınavından tam not aldı.

Korkularınla Yuzlesmeye Hazır Mısın?
Burdan Cıkmak Hıcde Kolay Olmayacak!
Sadece 60 Dakikan Var ...


Nevşehir'de korku ve adrenalin tutkunları soluğu Gölgeler Korku Evi’nde alıyor. Bir evin dairesinin 6 odasında, tamamen karanlık bir ortamda geçen oyuna 3 ve 6 kişiden oluşan gruplar katılıyor. Oyuncular eve girdikleri andan itibaren kendilerine verilen el feneri aracılığıyla odaların farklı noktalarına yerleştirilen şifre ve ipuçlarını bularak ilerlemeye çalışıyor.

Çözdükleri şifrelerle diğer odalara geçme hakkını elde eden oyuncular, gerilimi arttırıcı ses efektleriyle, çeşitli korkutucu materyallerle ve gerçek kişilerle korku dolu anlar yaşıyor.

Yaklaşık 1 saat süren oyun sonunda ipuçları sayesinde çıkış noktasına ulaşan oyuncular, evden çıkmayı başarıp, oyunu tamamlıyor. Korku evinde yaşananlar saniye saniye odalarda bulunan kameralar tarafından kaydedilirken, oyuncuların korku dolu anları ürkütücü ama bir o kadarda komik görüntüler ortaya çıkarıyor.

Nevşehir Korku Evi İşletme sahibi Mehmet Çiftçibaşı, evden kaçış oyunlarından esinlenerek böyle bir yeri hizmete sunduklarını ifade ederek, “Korku evi bir saatlik bir filmin kahramanı siz olmak kaydıyla eve uyarlanmış hali. Ekiplerimizi en az bir saat önce olmak kaydıyla evimize randevu alıyorlar. Randevu saatleri geldiği zaman kapılar otomatik şekilde açılıyor. Ekip olarak içeri giriyorlar. Ellerinde talimatlarımız oluyor. İpuçlarımız oluyor. Odalardan odaya görsel zekalarını el becerilerini kullanarak, gizli geçitleri bularak odalardan odaya kaçmaya çalışıyorlar. Aynı zamanda profesyonel şekilde ekibimiz tarafından ve onları karşılayan özel varlıklar tarafından korkutuluyorlar” dedi.

Korku evinde birçok şeyin yaşandığını ifade eden Çiftçibaşı, “Neler yaşanıyor? Neler yaşanmıyor desek daha az şey sayarım. Korku adına, macera adına, heyecan adına, gerilim adına her şey Nevşehir Korku Evi’nde. Buna hazır olan insanları buraya bekliyoruz” diye konuştu.

“KİMİ AĞLAMA KRİZİNE GİRİYOR. KİMİ GÜLME KRİZİNE GİRİYOR. KİMİ DUVARLARI YUMRUKLUYOR”

Seanslarda insanların çeşitli korkular yaşadığını aktaran Mehmet Çiftçibaşı, “Herkesin korkusu çok farklı. Öncelikle burada bunu tespit edebiliyorsunuz. Kimi ağlama krizine giriyor. Kimi gülme krizine giriyor. Kimi duvarları yumrukluyor. Kimi onları korkutan varlıklara karşı bir saldırıya geçiyor. İşin açıkçası güzel bir iş yapıyoruz. Biz de eğleniyoruz” şeklinde konuştu.

Oyuna katılan kişiler ise bu oyunları severek takip ettiklerini söyleyerek, “Böyle aktiviteler hoşumuza gidiyor. Korku, heyecan ve gerilim hepsi bir arada vardı” ifadelerini kullandı. 

Korku, gerilim, sır, bulmaca, zeka, zaman yönetimi ve hırs…

Gerçekten ne kadar cesaretlisin? Korku Evi Nevşehir halkının hizmetine girdi...

Rezervasyonlar için : 0 535 585 58 85 yada  www.nevsehirkorkuevi.com dan ulaşabilirsiniz.

Adres: Yeni Mahalle. Lise Caddesi. ( Nevşehir Lisesi Karşısı) NEVŞEHİR

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.