banner461
banner195

Nevşehir Lara Kolejinde Kış Okulu Sona Erdi

Özel Lara Koleji 2012-2013 eğitim öğretim yılının bitiminde öğrencilerine yönelik 5 günlük ” Kış Okulu” programı düzenledi. 1.sınıflardan 8. sınıflara kadar tüm öğrencilere yönelik düzenlenen kış okulu programı güzel bir törenle sona erdi.

Nevşehir Lara Kolejinde Kış Okulu Sona Erdi
31 Ocak 2013 Perşembe 12:35

banner143
banner134

 Dolu dolu geçen ilk dönemin ardından düzenlenen  kış okulu programı öğrencilerin tamamının katılımıyla gerçekleşti. Gün boyu süren kış okulu çalışmalarında öğleden önce öğrencilere 1. döneminin konuları anlatılarak tekrar çalışması yapıldı. Öğrenciler aldıkları yarıyıl tatil kitaplarını Lara Koleji öğretmenleri gözetiminde çözdüler. Kış okulu boyunca öğrencilere her gün bir deneme sınavı yapıldı. Daha sonra deneme soruları ilgili ders öğretmenleri tarafından çözülerek öğrencilerin eksikleri giderildi.

Sabah kahvaltısını ve öğle yemeğini okulda yiyen öğrenciler,  öğleden sonra eğitici ve eğlendirici sosyal etkinliklerle keyifli vakitler geçirdiler. Öğretmenler gözetiminde yapılan yarışmalarda öğrenciler hem eğlendiler hem de bilgilerini yarıştırdılar. Program bitiminde birinci dönem madalya ve kupa alan , takdir belgesi ve üstün başarı belgesi alan  ve deneme sınavlarında dereceye giren öğrencilere okul tarafından madalya ve hediyeler verildi. Programın son günü veliler okuldan öğrencilerini almaya geldiklerinde okul idaresi tarafından ikram edilen çiğköfteden dolayı son derece mutlu oldular. Öğrenci velilerinden  Mehmet  Şüküroğlu         “ Okulumuzun böyle güzel bir etkinlik yapması, tatilde bile öğretmenlerimizin öğrencilerimiz için fedakarlık yapması beni çok duygulandırdı. Ayrıca okulumuzun  velileri de unutmayıp davet etmeleri okul aile bütünleşmesi adına önemli. Tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü kış okulu çalışmalarının oldukça verimli geçtiğini belirterek “Okul olarak birinci dönemi oldukça iyi değerlendirdik. Ardından yaptığımız kış okulu programı ile de güzel bir kapanış yaptık. Tatil döneminde dahi fedakarlıkta bulunarak öğrencilerimizin başında bulunan tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet bican - 5 yıl önce
helal olsun ...tatilde bile boş durmuyorlar....tebrik ederim