banner461
banner195

Nevşehir Memurlar Derneği Kızılay’ı Ziyaret Etti

Nevşehir Memurlar Derneği (NEVMEDER) Türk Kızılayı Nevşehir Şubesini ziyaret etti.

 Nevşehir Memurlar Derneği Kızılay’ı Ziyaret Etti
06 Kasım 2013 Çarşamba 15:38

banner143
banner134
Nevşehir Memurlar Derneği (NEVMEDER) Türk Kızılayı Nevşehir Şubesini ziyaret etti.

Kızılay Haftası dolayısıyla NEVMEDER Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Kızılayı Nevşehir Şube Başkanı Cengiz GÜLEN’i makamında ziyaret ederek haftalarını kutladı. Ziyarette, NEVMEDER Başkanı Şener ÇATAL,  gerek Türkiye’nin kan ihtiyacını karşılamak, gerekse yoksullar ve ihtiyaç sahiplerine yardım yapmak için çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren Türk Kızılay’ını takip ettiklerini belirterek, Kızılay’ın başarılı çalışmalarının devamı temennisinde bulundu. Dernek olarak sosyal sorumluluk projelerine de büyük destek verdiklerini belirten Başkan Çatal, Kızılay ile birlikte “ Bir Kan, Üç Can” sloganı ile Kan Bağış Kampanyası düzenlemeyi planladıklarını, verilen her 1 Ünite kandan 3 ürün elde edilip, 3 ayrı kişiye hayat verildiğini vurguladı. Başkan Çatal kan vermenin insan sağlığı açısından da çok önemli olduğunu ve herkesin düzenli olarak yılda 3 kez kan vermesi gerektiğini söyledi.

Kızılay’ın insanların yararına çalışan yardım kuruluşu olduğunu belirten Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz GÜLEN, Türk Kızılay’ının gerek Ülke çapında gerekse Nevşehir İl genelindeki yardım faaliyetlerinden bahsetti. Kızılay’ın tüm kurumlarda kan bağışı konusunda çalışma yaptığına değinen Başkan Gülen, kanın acil değil, sürekli ihtiyaç olduğunu belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz GÜLEN, ziyaretleri için NEVMEDER Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.