banner461
banner195

Nevşehir Meydanları Doldurdu

15 Temmuz 2016 Cuma akşamı , Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerişine sızan bazı vatan hainlerinin gerçekleştirdiği darbe kalkışmasına tüm ülke genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de tepkiler çığ gibi artıyor.

Nevşehir Meydanları Doldurdu
16 Temmuz 2016 Cumartesi 22:30

banner143
Nevşehir Darbe İçin Yürüdü
İlgili Galeriye Git
banner134
DARBE KALKIŞMASINA  ÇIĞ GİBİ TEPKİ
Nevşehir  Meydanları Doldurdu
15 Temmuz 2016 Cuma akşamı , Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerişine sızan bazı vatan hainlerinin gerçekleştirdiği darbe kalkışmasına tüm ülke genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de tepkiler  çığ gibi artıyor.
 Darbe kalkışmasının yaşandığı gece sabaha kadar şehir meydanlarını dolduran Nevşehirliler devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneklerinden birini ortaya koydu. Sabahın ilk ışıklarına kadar Nevşehir Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığı binası önünden ayrılmayan vatandaşlar , ellerindeki Türk Bayrakları ile sloganlar atarak darbe teşebbüsünde bulunanlara tepki gösterdi.
Ak Parti Nevşehir Milletvekilleri; Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk. Ebubekir Gizigider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş,İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Valiliği önünde toplanan coşkulu vatandaş topluluğu ile bir araya geldi ve kısa görüşmelerde bulundular.
Sabah saatlerine kadar Nevşehir Valiliğinden ayrılmayan Nevşehirliler, 16 Temmuz 2016 Cumartesi günü  de akşam saatlerinde de yine coşkulu bir şekilde  Borsa  Kavşağı’ndan mitingin gerçekleştirileceği  Ziraat Bankasına kadar , darbe kalkışmasını sloganlarla protesto ederek yürüdüler. Yürüyüşe katılan vatandaşlar taşıdıkları poster ve afişlerin yanı sıra sloganlarla Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılıklarını ifade ettiler.
10 bini aşan Nevşehirlinin her yaş grubundan katılım sağladığı miting,  İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.  Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam eden mitingde , daha sonra  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver halka hitap etti.
 Ünver konuşmasında darbe teşebbüsünde bulunan terör örgütü mensupları tepki göstererek ; “Biz onlara dedik ki ‘size Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirtmeyiz’, şaka zannettiler. Dedik ki onlara; ‘biz kefenimizi giyip çıktık bu yola’, şaka zannettiler. Sonra  ABD’deki patronları İtlerine emir verdi; ‘dene bakalım şunları,  hakikaten kefenlerini giydiler mi?.  Dünya liderini yedirmeyecekler mi ?’ Sonra bir baktık ki bazıları sabaha karşı Yunan tohumu olarak Yunanistan’a kaçmış, bir kısmı da ABD’de üremeye devam ediyor. “dedi.
DARBE MERAKLILARI ARTIK BİN KEZ DAHA DÜŞÜNECEKLER
Darbe kalkışmasının   hangi siyasi partiye mensup olunursa olunsun bir ülke meselesi olarak görüldüğünü aktaran Ünver  “ Şu anda biliyorum ki mitingimizde  tüm siyasi partilerden dostlarımız var, AK Partililer, CHP’liler MHP’liler var, herkes bu konuyu ülke meselesi yaptı, milletinin geleceği meselesi yaptı ve 15 Temmuz gününü Demokrasi Bayramı olarak Türk’ün yaldızlı tarihine yeniden yazdırdı. Bundan sonra bu millet üzerinde oyun oynayacakların bir kez değil, iki kez değil bin kez daha düşünmesi gerektiğini bir kez daha öğrettik tüm dünyaya. Bu dayanışma bu birlik beraberlik bu vatan aşkı, bu memleket sevdası . Dün sabah kadar bu ülkenin  camilerindenselâlar veriliyordu. Biz de selâ cenazeyi haber vermek için, Perşembe akşamları  Cuma gününü haber vermek için ve birde memleket meselesi olduğunda haydi vatandaşlar iş başa düştü demek için verilir. Tüm milletimiz dün sabaha kadar evlerine girmedi. Dün Nevşehir’in göbeğinde ,  darbe istemediğimizi, liderimizden memnun olduğumuzu tüm dünyaya haykırdık  böylece. Dün biz de nöbette idik, evimizden   helalleşerek çıktık, kefenimizi  giyerek çıktık . İnanıyorum ki sevgili vatandaşlarımız, bu azim ile yola çıkanların önünde kimse duramayacaktır. Sizlere verdiğimiz hizmetler rahmetli anamın ak sütü gibi helal olsun. Bundan sonra da anamızın helal ak sütü  gibi helal terimizi sizin için akıtmaya devam edeceğiz inşallah. İt Ürüyecek bu kervan yürüyecek.” dedi.
Düzenlenen mitinge daha sonra Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Emniyet Müdürü   MetinKalayoğlu, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Alı Tanrıver katıldı.
Burada vatandaşlara hitap eden Nevşehir Valisi İlhami Aktaş,  darbe kalkışmasına kalkışanların hak ettikleri en ağır şekilde cezalandırılacağından kimsenin şüphesinin olmamasını istedi. Bu ordunun aziz milletin ordusu olduğuna dikkat çeken Aktaş: “ Devletin milletin polisini, askerini  bir hiç uğruna, hiçbir  amacı olmadan şehit eden, pervasızca saldırılarda bulunan bu şer şebekeleri en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Bundan hiçbir şüpheniz olmasın .” dedi.

 

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.