banner461
banner195

Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk'ten Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk , 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk'ten Öğretmenler Günü Mesajı
23 Kasım 2015 Pazartesi 18:23

banner143
banner134
Milletvekili Göktürk mesajında, kültür zenginliğini ve değerini gözardı etmeksizin evrensel bilgilerle beslenen, insana insan olduğu için değer veren ve özgüveni gelişmiş bireylerden oluşan toplumların geleceklerine güvenle baktıklarını belirtti.

Ülkelerin, geleceğini önemli ölçüde etkileyen eğitim sistemi; anlayış, yöntem ve uygulamaları ile birlikte tüm yönleri ile ele alarak değerlendirilmeleri gerektiğini ifade eden Göktürk "Eğitimin herhangi bir noktasında oluşacak aksamanın gelecekte yaşanacak sorunların kaynağı olacağı hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Bireyi küçük yaşlardan itibaren demokrasinin kazanımlarıyla tanıştıran, yüzleri geleceğe dönük öğretmenlerimiz, toplumumuza her zaman umudu aşılamış ve toplumdaki bağları güçlendirerek etik değerlerin yaşatılmasına katkıda bulunmuşlardır. Öğretmenlerimizden beklentimiz, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize, hayata güvenle bakmayı öğretmeleri ve onlara yaşama sevincini aşılamalarıdır.

Ayrıca düşünmenin, problemleri çözmenin, bilgiyi üretmenin yalnızca insana özgü ayrıcalıklar olduğunu çocuklarımıza öğretmeleridir. Ülkemizin geleceğinde önemli görev ve sorumluluk taşıyan, her koşulda büyük hizmet aşkıyla çalışarak çocuklarımızı ve gençlerimizi devletine, milletine ve insanlığa yararlı bireyler olmaları için yetiştirmeye özen gösteren ve bu görevi yerine getirirken de hiçbir özveriden kaçınmayan öğretmenlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyor, Öğretmenler Günü'nü içten duygularla kutluyorum" dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.