banner461
banner195

Nevşehir NEHÜ'de Öğrenci Sayısı 15 Bine Ulaşacak

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinde kayıtlar sürüyor. Ancak öğrenci sayısının tam olarak ek kontenjanların ardından ortaya çıkacağı gözleniyor.

Nevşehir NEHÜ'de Öğrenci Sayısı 15 Bine Ulaşacak
10 Eylül 2014 Çarşamba 18:51

banner143
banner134

 Öğrenci Sayısı 15 Bine Ulaşacak

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinde kayıtlar sürüyor. Ancak öğrenci sayısının tam olarak ek kontenjanların ardından ortaya çıkacağı gözleniyor.

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Üniversitede yeni eğitim öğretim döneminde kaç öğrencinin yer alacağının ek kontenjanların belirlenmesinin ardından tam olarak ifade edilebileceğine dikkat çekti.

4 bin 300 kontenjanı bulunan Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesine şu ana kadar yapılan kayıtlarla 4 bin 200 dolayında öğrencinin kayıt yaptırdığını kaydeden Rektör Kılıç, tahminen 15 bine yakın öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Şu an kayıtlarımız devam ediyor. Bizim 4 bin 300 kontenjanımız vardı. Bunun 4 bin 200 dolayında bir tercih yapıldığını biliyorum. Kayıtların hatta ek kontenjanların ardından öğrenci sayımızın ne olduğunu tam olarak söyleyebileceğiz. Ama biz 15 bin civarında bir öğrenci sayısına ulaşacağımızı tahmin ediyorum” ifadelerinde bulundu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.