banner461
banner195

Nevşehir Protokolü Dombra Şarkısı Eşliğinde Halkı Selamladı

Fethullahçı terör örgütü(FETÖ Paralel Devlet Yapılanması/PDY)na mensup , kansız vatan hainleri tarafından 15 Temmuz günü gerçekleştirilen darbe girişimine karşı Nevşehir’de Diriliş Meydanı’nda toplanan vatandaşların demokrasi nöbeti 22. gününe girdi.

Nevşehir Protokolü Dombra Şarkısı Eşliğinde Halkı Selamladı
06 Ağustos 2016 Cumartesi 01:33

banner143
banner134
Fethullahçı terör örgütü(FETÖ Paralel Devlet Yapılanması/PDY)na  mensup , kansız vatan hainleri tarafından 15 Temmuz günü gerçekleştirilen darbe girişimine karşı Nevşehir’de Diriliş Meydanı’nda toplanan vatandaşların demokrasi nöbeti 22. gününe girdi.

Binlerce vatandaş, ellerindeki Türk Bayrakları ile  Diriliş Meydanı’nı  donatırken, seslendirilen türkü ve marşlar eşliğinde , her türlü terör örgütünün sinsi planlarına karşı  Türk Milleti’nin birliği ve beraberliği için mücadeleye devam edileceği  mesajı verdi. 

Kayseri’den gelen Grup Nağmehan’ın seslendirdiği kahramanlık türkülerinin yer aldığı dinletinin ardından Nevşehir Valisi  İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri; Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Genel Meclisi Başkanı Süleyman Özgün, İl AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, ünlü sanatçı Uğur Işılak tarafından Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan adına yapılan Dombra şarkısı eşliğinde Diriliş Meydanı’nda Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşları selamladı. 

NÖBET SOFRASI UYGULAMASI SÜRÜYOR
Diriliş Meydanı’ndaki Demokrasi Nöbeti tutan Nevşehirliler için Nevşehir Belediyesi  ekipleri tarafından Nöbet sofrası kurularak vatandaşlara etli pilav ve ayran dağıtımı yapıldı. Bu arada çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından da vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuluyor.  
İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan bugünkü demokrasi nöbetinde vatandaşlar   tüm şehitlerimiz için Fatiha okudular.
Afganistan’dan gelen  Vasıf Magdudi’nin Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam eden demokrasi nöbetinde daha sonra Nevşehir Belediyesi Mehter Takımı, kahramanlık marşları ile vatandaşları adeta coşturdu.
ŞEHİTLERİMİZ ARTIK CADDE VE PARKLARDA YAŞIYOR
Daha sonra platformda kürsüye çıkan Nevşehir Belediyesi, bugün toplanan Nevşehir Belediye Meclisi tarafından da oy birliği ile karara bağlanan şehitlerimizin isimlerinin cadde ve parklara verilmesi nedeniyle Nevşehir Belediye Meclisi üyelerinin tamamını sahneye davet etti.
Belediye Başkanı Ünver, bu vatan için canını hiç çekinmeden veren aziz şehitlerimizin isimlerinin yaşatılması  adına  bir süre önce bir çalışma başlattıklarını hatırlattı. Diriliş Meydanı’ nda  söz konusu şehitlerimizin isimlerinin cadde ve parklarda yaşatılması kararını önce , binlerce vatandaşın onayına sunduklarını, halkın bu yöndeki kararı onaylamasının ardından konunun Nevşehir Belediye Meclisi’ne bir müzekkere olarak yazılarak görüşülmesinin karar altına alındığını vurgulayan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver “ Bugün Ağustos ayı olağan meclis toplantımız vardı. Tüm arkadaşlarımız oy birliği ile şehrimiz   merkezinde darbe ve darbecilerin isimlerinin  silinmesi adına Ragıp Üner Mahallesi’nin ismini 15 Temmuz Mahallesi, Yeni Mahalledeki Ragıp Üner Caddesi’nin isminin de İstiklâl Caddesi  olarak değiştirilmesini oy birliği ile kararlaştırdı. Ayrıca Belediye Meclisimizin değerli üyeleri, 11 mahallemizde bulunan toplam 20 parkın isimlerinin tamamını şehit asker, polis ve sivil şehitlerimizin isminin verilmesini oy birliği ile kabul etmişlerdir. Arkadaşlarımızı aldıkları bu karardan dolayı tebrik ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Alınan bu kararın şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum ”dedi. 

DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİ 
Öte yandan 7 Ağustos Pazar günü    Diriliş Meydanı’nda  ‘Demokrasi ve Şehitler’ mitingi düzenlenecek.
Tüm halkımızın katılımının beklendiği ‘Demokrasi ve Şehitler’ mitingi için şehir merkezinin yanı sıra bağlı köy ve beldelerle Nevşehir’in 7 ilçesi,bağlı belde ve köylerinden binlerce vatandaşın katılımı bekleniyor. 
Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek miting ile aynı anda başlaması planlanan Demokrasi ve Şehitler  mitingi , 7 Ağustos 2016 Pazar   günü  saat 17.00’ de Diriliş Meydanı’nda gerçekleştirilecek. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.