banner461
banner195

Nevşehir Rekor Kırıyor!..

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur Finansal Türkiye Haritası ve Türkiye İstatistik Kurumu verilerinde Nevşehir'in negatif tabloda yer almasını eleştirdi.

Nevşehir Rekor Kırıyor!..
30 Eylül 2014 Salı 18:04

banner143
banner134

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur Finansal Türkiye Haritası ve Türkiye İstatistik Kurumu verilerinde Nevşehir'in negatif tabloda yer almasını eleştirdi.

2014 yılının ilk 6 ayında bankaların kredi kartı alacak tutarı toplamının 76,5 milyar lira olduğu, kişi başına düşen kredi kartı borç tutarının ortalama 1.000 lira olduğunu hatırlatan Şube Başkanı Mustafa Uğur; "Nevşehir 259.015 907 TL borç tutarı ile Türkiye sıralamasında 12. sırada yer alırken, İç Anadolu verilerine göre Ankara'dan sonra 907 lira ile kişi başına en çok kart borcu olan ikinci il olarak dikkat çekmiştir." dedi. 


Nevşehir'in uzun yıllardır hem sosyal hem de ekonomik verilere göre hep olumsuz tablolar ile anıldığının altını çizen Uğur, sözlerine şu şekilde devam etti; "Nevşehir ili gerek sosyal gerekse de ekonomi politikalarında unutulmuş, köşeye atılmış kimsesiz bir il olmaktan öteye gidememektedir. Her geçen gün adına daha çok olumsuz veriler açıklanan Nevşehir hem siyasal iktidarın milletvekilleri hem de bir çok sivil toplum örgütü tarafından önemsenmemektedir. Sorunlar dile getirilmemekte, sorunlara dair çözüm önerileri adına platformlar oluşturulmamaktadır. Siyasal iktidar paralel söylemleri ile gündemi oyalamakta, ildeki birçok sivil toplum kuruluşu ise önceliğini iktidara arka bahçe olmakla geçirmektedirler. Nevşehir'in acil çözülmesi gereken sorunları için toplumun her kesimini göreve davet ediyoruz."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
borç yiğidin kamçısı mıdır???? - 4 yıl önce
ayağını yorganına göre uzatmalı, kredi kartı kullanmayı bilmeli, 2 milyarlık cep telofonu almak kolay bide onun ödemesi var, hele lüzumlu ihtiyaç dışında keyfine borç yapanlar ayrı değerlendirmek gerek, adamın keyfinin sorumluluğu başkasının kabahati değil
Avatar
adam gibi adam - 4 yıl önce
başkanım senden başka bu memlekette olan gerçekleri açıklayan yok herkes memleketi güllük gülüstanlık göstermeye çalışıyor
Avatar
kim - 4 yıl önce
o zaman bizim partinin oyu % 5 artar böyle açıklama yapılınca, birinci olsaydı % 20 artardı
Avatar
kızılelma - 4 yıl önce
sen sadece kredi kartından bahsediyon başta nevşehir belediyesi olmak üzere partimizin belediyelerinin borcu ne kadar kimse bilmiyor, il özel idaresinin borcu ne kadar kimse bilmiyor.
Avatar
teltik - 4 yıl önce
bankacılık sistemini düzenledik diyerek milleti bankalara köle haline getiren ak parti iktidarına selam olsun!