banner461
banner195

“Nevşehir Sadece Kültür ve Doğa Turizminin Merkezi Değil, Termal ve İnanç Turizminin de Merkezi”

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, uydudan yayın yapan Karabük BRTV’nin konuğu olup Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’i tanıttı.

 “Nevşehir Sadece Kültür ve Doğa Turizminin Merkezi Değil, Termal ve İnanç Turizminin de Merkezi”
23 Şubat 2016 Salı 23:36

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, uydudan yayın yapan Karabük BRTV’nin konuğu olup Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’i tanıttı.

Vali Ceylan, “Biliyorsunuz Nevşehir Türkiye’nin kültür ve doğa destinasyonlarından biri. Yılda 2.5 Milyon turist ağırlayan ve bölgeye gelen turistlerin büyük bir bölümünün de yabancı turist olduğu bir bölge. Hem doğası ve tarihi ile, hem insanı ve gastronomisi ile ciddi bir turizm potansiyeli bulunan bir bölge. Bu bölgede nereyi gezeceğiz diye sorduğunuzda öncelikle bölgenin en önemli turizm simgesinin peribacaları olduğunu söylemem gerekiyor. Bu peribacalarımız ise Göreme, Avanos ve Ürgüp yöresinde bulunuyor. Bu bölgede peribacalarının yanında kiliseler, vadiler de yer alıyor. Ayrıca bölgemizin en önemli turizm aktivitelerinden biri olan balonculuktan da bahsetmemiz gerekiyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren Kapadokya bölgesinin turizm merkezlerinin gökyüzünde balonları görmeniz mümkün. Bunların dışında bölgemizde Derinkuyu, Kaymaklı, Mazı, Tatlarin ve Özkonak’ta da yer altı şehirlerimiz bulunuyor. Hıristiyanlığın ilk dönemlerinden itibaren bölgemizde yapılan kiliseler var. Bunların yanında bölgemiz sadece kültür ve doğa’nın merkezi değil. Aynı zamanda inanç turizmi ve termal turizminde yer aldığı bir turizm merkezi. Hacıbektaş Veli Hazretlerinin Külliyesi de ilimiz sınırları içerisinde. Hacıbektaş ilçemize de yılda 1 Milyona yakın turist geliyor Külliyeyi ve dergahı gezip görme fırsatı elde ediyorlar. Kozaklı ilçemizde ise 6 bine yakın yatak kapasiteli bir termal turizmimiz var. Karayolu ve hava yolu ulaşımı açısından rahatlıkla ulaşılabilecek olan Nevşehir’e tüm Karabüklüleri ve televizyonunuzun yayınının ulaştığı herkesi davet ediyorum” açıklamalarında bulundu.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.