banner461
banner195

Nevşehir SGK Boşananların peşinde

Nevşehir SGK İl Müdürlüğü, yetim maaşı alabilmek için eşlerinden anlaşmalı olarak boşanan 195 kişinin aylıklarını iptal etti.

Nevşehir SGK Boşananların peşinde
01 Ağustos 2013 Perşembe 15:49

banner143
banner134

 SGK İl Müdürü Mehmet Ali Yıkarbaba, yaptığı açıklamada, ölen anne babalarından yetim aylığı bağlanması amacıyla anlaşmalı olarak boşanan çiftlere yönelik denetimlerin sıkı biçimde sürdürüldüğünü söyledi. Devletten haksız kazanç sağlanmasının önüne geçmeye çalıştıklarını anlatan Yıkarbaba, Nevşehir’de oluşturulan denetim ekibinin, gelen ihbarlar doğrultusunda kapı kapı dolaşarak inceleme yürüttüğünü belirtti. Yıkarbaba, yetim maaşı alabilmek için boşananlara yönelik denetimleri 2008 yılında başlattıklarını belirterek, şunları söyledi: ''Bugüne kadar gelen 254 ihbarı değerlendiren ekibimiz çiftlerin durumlarını yerinde inceledi. Çiftlerden 195’inin ölen anne babalarından yetim aylığı alabilmek için boşanıp aynı evde yaşamaya devam ettikleri tespit edildi. Yetim maaşı almak için boşanmanın devleti dolandırmak olduğunu belirten Yıkarbaba, bu yola başvurulmaması konusunda çiftleri uyardı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bilen bilir - 5 yıl önce
hakkımı helal etmem.haram ve zıkkım olsun,iyi günde o parayı yiyemezler ve inşaallah burunlarından fitil fitil gelir,çünkü alınan senin benim hakkım kardeşim.