banner461
banner195

Nevşehir SGK'ya Yeni Hizmet Binası yapılacak

Nevşehir SGK İl Müdürü M.Ali Yıkarbaba, uzun süredir boş kalan eski Bağ-Kur binası yıkılarak yerine 5 katlı modern SGK İl Müdürlüğü binası yapılacağını söyledi.

Nevşehir SGK'ya Yeni Hizmet Binası yapılacak
17 Mayıs 2016 Salı 16:31

banner143
banner134
Nevşehir'de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü'nün yeniden yapılandırılması sonrasında uzun süredir boş kalan eski Bağ-Kur binası yıkılarak yerine 5 katlı modern SGK İl Müdürlüğü binası yapılacak.

SGK İl Müdürü Mehmet Ali Yıkarbaba, 16-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında kutlanacak olan Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan İl Müdürü Yıkarbaba, uzun süredir boş kalan eski Bağ-Kur binası yıkılarak yerine 5 katlı modern SGK İl Müdürlüğü binası yapılacağı müjdesini verdi.
SGK yeni hizmet binası yapımı kararının, Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edildiğini belirten Yıkarbaba, Bakanlığa 120 yeni SGK binası yapımı için proje sunulduğunu, bunlardan 22'sinin kabul edildiğini, Nevşehir'in projesinin ise ilk olarak ihaleye çıkarılarak, temelinin bu yıl içerisinde atılacağını belirtti.
Nevşehir’de uzun yıllar Bağ-Kur İl Müdürlüğü olarak hizmet veren binanın mevcut durumu itibariyle SGK İl Müdürlüğünün faaliyetlerine cevap veremeyeceğini belirten Yıkarbaba, "Söz konusu binanın yıkılarak yerine il müdürlüğü binamızın yapılması için uzun süredir çalışıyorduk. 31 Mart 2016 tarihinde Kalkınma Bakanlığı tarafından yatırım programına konuldu ve Resmi Gazetede yayımlandı. Yeni binamızın temelinin bu yıl içerisinde atılmasını planlıyoruz." dedi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.