banner461
banner195

Nevşehir SGK'dan ilginç duyuru

SGK Nevşehir İl Müdürlüğü tarafından yazılı basın organlarına gönderilen haber metni dillere destan ifadelerle dolu

Nevşehir SGK'dan ilginç duyuru
26 Eylül 2014 Cuma 13:12

banner143
banner134

 SGK İl Müdürlüğü çeşitli duyuruları haber metni olarak basın-yayın organlarına resmi mail adresi üzerinden ulaştırılıyor. Ancak gazeteciler bu bilgileri haber yapıp yapmama arasında kalıyor. Zira SGK İl Müdürlüğü tarafından gazetecilere yayınlanması amacıyla gönderilen e-postanın alt kısmında "SGK bu mesajin içerdigi bilgilerin dogrulugu veya eksiksiz oldugu konusunda bir garanti vermemektedir." ibaresi bulunuyor. 

Bununla da sona ermiyor SGK'nın uyarısı, "Bu e - postanin içerdigi bilgiler (ekleri dahil olmak üzere) gizlidir." notu da düşülmüş... Üçüncü kişilere açıklanmasının sakıncalı olabileceği de kaydediliyor.

Hal böyleyken, kamuoyuna duyurulması amacıyla medya kuruluşlarına gönderilen haber metnine acaba kuşkuyla yaklaşıp, doğruluğuna garanti verilmediği uyarısı gözönüne alınmalı mı? "Gizli içerik" ibaresi dikkate alınacak olursa da bu e-posta içeriğinde duyurulması  ricasıyla gelen haberi yayına girmeden imha etmek mi doğrudur?

SGK İl Müdürlüğü'nce tarafımıza gönderilen haber metnini ne yazık ki, nitelikli ve doğru haberler sunma amacı taşıyan Kapadokya Medya Grup olarak "SGK bu mesajin içerdigi bilgilerin dogrulugu veya eksiksiz oldugu konusunda bir garanti vermemektedir" ibaresini önemseyerek yayınlayamıyoruz.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sgk lı vatandaş - 4 yıl önce
tek işi gücü gezmek olan bir sgk il müdürümüz var ,sürekli gezse boy boy fotoğrafları çekip face ye atsa başka bir işi yok maşallah. çik denetim yap kapi kapi gez ..
Avatar
vatandaş riza - 4 yıl önce
Müdür bey siyasetçi olmakla bürokrat olmayı birbirine karistiriyor. Makam sahibi atasindan öğüt almıştır, insanı yaşat ki Devlet yaşasın. Çay, kahve muhabbetleri ile bu halkın sorununa çözüm olunmaz. Kayıtdışı istihdam Nevsehir in her yerini sarmış, müdür bey kurum vizyonunun değil kendi vizyonunun peşinde. Zaten SGK İl Müdürlüğü de kahvehane muhabbeti yapan memurlarla dolu, kendisine belge getiren vatandaşa mahalle ağzıyla ortammmmm diyebilecek karakterdeler. Çok görmemek lazım demek ki balık baştan kokuyor.
Avatar
vatandaş Rıza - 4 yıl önce
Birde söylemeyi unutmuşum o altta yer lan ibare kurum mail adresi kullanılarak gönderildiği için atılıyor. Reklam ve pazarlama faaliyeti yapılacaksa kişi kendine özel bir mail adresi almalı. ...
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
değerli müdür artık tabak dağıtmayı bıraksada vatandaşın nevşehirimizin derdiyle uğraşsa bence çok güzel olur sayın müdürü ancak yemeklerde davetlerde ziyaretlerde boy boy resimlerle görüyoruz yaptığı bir icraat yok geldiği günden beri ama bunun suçu yok siyasetçilerimiz nevşehirimizde o kadar müdürlük yapabilecek insan varken sen dışardan bir müdür atarsan al sana tabakcı müdür tepe tepe kulan nevşehir