banner461
banner195

Nevşehir TES’ten makam odası tepkisi

Okulların açılmasına az bir süre kalmasına rağmen Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek'in çatısı akan ve boyası dökülen okulları unutup, kendine 50 Bin TL'lik yeni makam odası ayrıca mutfak ve çay ocağı yaptırması tepkilere yol açtı.

Nevşehir TES’ten makam odası tepkisi
06 Ağustos 2014 Çarşamba 19:19

banner143
banner134

 -ÇATISI AKAN OKULLAR VARKEN 50 BİN TL'YE MAKAM ODASI

Okulların açılmasına az bir süre kalmasına rağmen Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek'in çatısı akan ve boyası dökülen okulları unutup, kendine 50 Bin TL'lik yeni makam odası ayrıca mutfak ve çay ocağı yaptırması tepkilere yol açtı.

Nevşehir genelinde onlara okulun çatısının aktığını, bir o kadar okulun acil boya ihtiyacı olduğunu belirten Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur; "Okullarımızın telafi edilmesi gereken onlarca sıkıntısı varken, Milli Eğitim Müdürlüğü personeli oda sıkıntısından dolayı ufak odalarda 4-5 kişi hizmet vermeye mahkum olmuşken Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek'in bir kaç odadan personel çıkartarak aynı odalara şahsi keyfi için kendine ait mutfak ve çay ocağı yaptırması ayrıca da kendine sıfırdan 50 Bin TL'lik yeni makam odası yaptırması akıllara durgunluk veren bir icraat olmuştur" dedi.

Mustafa Uğur sözlerine şu şekilde devam etti; "Kısa bir süre sonra okullarımızın açılacağı bilinen bir gerçek iken devletin ve milletin parasını şahsi keyfine harcayan Milli Eğitim Müdürü Nevşehir bürokrasisi için kara bir leke olmuştur. Milli Eğitim Müdürü neden okullarımızın eksiklerini ya da personelinin sarf malzemelerini temin için çalışmamaktadır anlamış değiliz. Nevşehir Vali Yardımcıları, daire müdürleri dahil tüm personel hükümet konağı yemekhanesinden yemek yerken bu Milli Eğitim Müdürü'nün ne gibi bir özeliği vardır ki müsriflik yaparak şahsına ait mutfak yaptırma lüksü hissetmiştir? Milletin vergisi ile keyif sürmek her şeyden önce haramdır, bunu bir eğitimcinin yapması ise çok acıdır" dedi.

Uğur konuşmasının sonunda Başbakan Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Nevşehir'de eğitimin başarı sağlaması ve kurum içi refahı sağlamak adına bu olumsuzlukları engellemeleri için adım beklediklerini belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kartal - 4 yıl önce
hiç şaşırmadım daha bunlar başlangıç yakında görürsünüz
Avatar
Makam Odası - 4 yıl önce
yukarıdaki fotoğraf makam odası ise her tarafı is,kir içinde. bu güne kadar bu odada oturanlar nasıl içlerine sindirmişler aceba, bu haberi yapanların makamlarna da bir bakmak lazım. muhalefet bu kadar basite inmemeli...
Avatar
Çardaklı Selim - 4 yıl önce
Bu yıl 50 bin liraya oda yaptırır sene ye de 500 bine makam arabası alırlar. Bizim çocuğumuzu düşünecek değiller ya
Avatar
semih - 4 yıl önce
Ya bu kadar abartmayin kardesim il milli egetim muduru bi insan sanki evine mutfak yaptiriyo sizene kardesim adam develetin parasiyla devlete oda yaptirmis iste alipda goturecek degill ya bu kadar biseyleri buyutmeye gerek yok
Avatar
her şeye kıllanan adam - 4 yıl önce
haber doğruysa yazıklar olsun diyorum yetkilileri göreve davet ediyorum 50 bin çok para :( garip gurabanın hakkına girer
Avatar
vizyon - 4 yıl önce
odanın mevcut haliyle temsil makamı vizyonundan uzak olduğu aşikardır.
Avatar
tepeköylü - 4 yıl önce
sayın müdürüm lafım meclisten dışarı ama şu kainat efendisinin şu sözünü hatırlatmak isterim. devlet malından hırka bile aşıran, savaşta ölse bile şehit olmaz. hz. muhammet a.s.
Avatar
Eğitimci - 4 yıl önce
sayın mustafa uğur hangi okulun çatısı akmış lütfen belirt. bu uğraşın müdüre kafa tutan birini il müdürü yapmaya mı gidiyor. merak o şahısta senin başına bela olur