banner461
banner195

Nevşehir TÜBİTAK Bölge Finallerinden Büyük Başarıya İmza Attı

TÜBİTAK Bölge finallerinin Kayseri'de yapılmasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Nevşehir TÜBİTAK Bölge Finallerinden Büyük Başarıya İmza Attı
28 Mart 2016 Pazartesi 11:48

banner143
banner134
Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK Bölge yarışmalarının tamamlanmasının ardından il genelinde ki okulların büyük başarı elde etmesiyle ilgili basın açıklaması yayımladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklama aynen şu şekilde;
 
Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Bilgisayar, Biyoloji, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknoloji Tasarım ve Tarih dallarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenmektedir.
 
Bu bağlamda bu yıl 47. Düzenlenen Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Projeleri yarışması kapsamında yapılan bölge sergisi 22-25 Mart 2016 tarihleri arasında Kayseri İlinde gerçekleştirilmiştir.
 
İlimizin 8 proje ile katılım sağladığı bölge sergisinde, Kayseri, Niğde, Aksaray, Kırşehir, Yozgat ve Sivas İllerinden toplam 100 proje sergilenmiştir. 
 
İlimizi temsilen sergiye katılan 8 projeden;
 
Ürgüp Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi, “ÇİFTÇİ BALIK TM İLE TARIM” adlı projesi ile Coğrafya alanında Bölge Birinciliği,
 
Nevşehir Özel Kardelen Anadolu Lisesi, “İTOLOJİ” adlı projesi ile Türk Dili ve Edebiyatı alanında Bölge Birinciliği,
      
Nevşehir Halil İncekara Bilim Sanat Merkezi, “ŞARJIN DOLU YOLUN AÇIK OLSUN” adlı projesi ile Fizik alanında Bölge Birinciliği,
 
Nevşehir Özel Altınyıldız Fen Lisesi, “RADYO DALGALARINDAN SONSUZ ENERJİ” adlı projesi ile Fizik alanında Bölge Üçüncülüğü ödülüne layık görülmüş ve İlimiz bu anlamda büyük bir başarıya imza atmıştır.
 
Proje başvurusunda bulunan, sergiye katılım sağlayan ve ödüle layık görülerek ilimizi Türkiye Finallerinde temsile değer görülen projelerimizin öğrencilerine, danışman öğretmenlerine ve idarecilerine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.