banner461
banner195

Nevşehir Türk Ocağı'ndan ATA'ya Saygı Yürüyüşü.

Nevşehir Türk Ocağı Üyeleri; Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün vefatının 76.ncı Yılı nedeniyle "Ata'ya Saygı Yürüyüşü" gerçekleştirdiler.

Nevşehir Türk Ocağı'ndan ATA'ya Saygı Yürüyüşü.
10 Kasım 2014 Pazartesi 08:38

banner143
banner134
 Nevşehir Türk Ocağı Üyeleri; Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün vefatının 76.ncı Yılı nedeniyle "Ata'ya Saygı Yürüyüşü" gerçekleştirdiler.
Türk Ocaklarına mensup Avukat, Doktor, Öğretim Gör, Öğretmen, esnaf ve gençlerden oluşan yaklaşık 100 kişilik Türk Ocağı üyesi grup Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76.Yıldönümü münasebetiyle 8 Km’lik Gülşehir Pınarbaşı Öz ve Kuru dere vadisini ellerinde Atatürk resmi ve Türk Bayrağı ile yürüdüler. 10 Kasım anısına Pazar günü yapılan, 09.05 geçe başlayan “Ata’ya Saygı yürüyüşü” 13.00’da tamamlandı.
 
 
Nevşehir Türk Ocağı’nın organize ettiği yürüyüşte Yürüyüş ekibine rehberlik yapan Nevşehir Türk Ocağı Yönetim Kurulu üyesi Tarih Öğretmeni Tayfur URGENÇ; yürüyüş boyunca Pınarbaşı Öz Vadisi hakkında katılımcılara bilgi verdikten sonra Ata’ya saygı yürüyüşü hakkında ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından kesitleri yürüyüş ekibine aktardı.
 
 
Ata’ya Saygı Yürüyüşünde Nevşehir Türk Ocağı Reisi Mesut ERDOĞAN katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada; “Sevgili Türk Ocaklılar, kıymetli misafirler, sevgili gençler. Ulu önderimiz, milletimizin ve binlerce yıllık Türk devletinin kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ün ebediyete intikalinin 76. yıldönümünde O'nu anmak ve özlemimizi tüm dünyaya haykırmak için bu "Ataya saygı" vadi yürüyüşünü tertip ettik. Buraya gelerek duygularımıza ortak oldunuz. Atamıza olan sevgi ve saygınızı gösterdiniz. Türk milletinin bekaasına kasteden ve son yıllarda yaşanan politik gelişmeler göstermiştir ki, sevgili Atatürk’ümüz tüm bu gelişmeleri yıllar önce görmüş ve de bizlere geride bıraktığı eserleriyle iletmiştir. Bizler, O’nun açtığı yolda asla bir adım dahi geri atmadan fikirlerini ve dünyaya yaydığı Türkçü düşünceleri daha da ileriye götüreceğiz. Türk genci, Atasına olan inancını, onun eserine sahip çıkarak sonsuza kadar gösterecek güç ve kudrettedir. Bizler Türk Ocaklılar olarak bu düşünceleri tüm dünyaya haykırıyor ve and içiyoruz.” Dedi. Ve Nevşehir Türk Eğitim Sen Yönetim Kurulu üyelerine, Türk Emekli Sen Başkanı Yavuz SOYSALDI’ya , MHP Gülşehir İlçe Başkanı Abdullah ERGEN’e, Gülşehir Ülkü Ocakları Başkanı Yaşar ÇEVİRME’ye, Gülşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erkan URGENÇ'e, yürüyüşe katılan Türk Ocağı üyelerine ve gençlere katılım yaparak gösterdikleri duyarlılıktan dolayı ayrıca Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy’a ulaşım desteği sağladığı için teşekkür etti.

 

 ...
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.