banner461
banner195

Nevşehir, Türkiye'nin istatistik depolama merkezi olacak

Nevşehir, Türkiye'nin istatistik depolama merkezi olacak. Bu konum ilimize yeni bir stratejik önem katacak...

Nevşehir, Türkiye'nin istatistik depolama merkezi olacak
22 Ekim 2014 Çarşamba 18:39

banner143
banner134
Yapımına 2013 yılında başlanılan ve Temmuz ayında tamamlanması planlanan yeni hizmet binalarının 9 bin 773 metre kare kapalı alana sahip olduğunu ifade eden TUİK Bölge Müdürü Üzeyir Karakuş, kurumlarının Ankara’dan sonra en büyük hizmet binası olma özelliği taşıyan binanın içerisinde Kurumsal Bilgi İşlem Yedekleme Merkezi, Toplantı Salonları, Konferans Salonları, Eğitim Merkezi, Hizmet Binası, Yemekhane ve sosyal tesislerin bulunacağını açıkladı.

10 bin metrekarelik bir alan üzerinde yapımı devam eden Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) Nevşehir Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası'nın inşaatı sürüyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü hizmet binası, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi yanında, Nevşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen yaklaşık 10 bin metrekarelik alan üzerinde yapılıyor.

Hizmet binasında idari ve sosyal mekanların yanı sıra 120 ve 250 kişilik konferans salonu ile TÜİK'in bilgi işlem yedekleme merkezi de modern hizmet binasında hizmete kazandırılacak


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hakan - 3 yıl önce
yapılsın tabi herşey yapılsın yoksa nevşehirin esnafı yok pahasına işçi çalıştırıyo.. yetkililerin inceleme yapması lazım asgari ücretin altında işçi çalıştıran işyerleri var..
Avatar
Adem Aslantürk Elazığ - 3 yıl önce
Peşini bırakmayın güzel haberciler böyle fırsatın değerini bir tek fib haber bilir teşekkürler. Elazığdan hemşehrilerime selam
Avatar
Fenasi - 3 yıl önce
Milletvekillerimiz çalışıyor, helal olsun. Böylece nevşehir, ortadoğuda en stratejik bir yer olacak. Newyork bile kıskanacak. Böylece İki seneye kalmaz Böyükşeher oluruz.