banner461
banner195

Nevşehir Üniversite İsminin Değiştirilmesi Meclis Genel Kurulunda Görüşülüyor

TBMM Meclis Genel Kurulunda, Demokratikleşme Paketi'nde yer alan, Nevşehir Üniversitesinin ve Aydınlar ilçesinin adının değiştirilmesi teklifi görüşülüyor.

Nevşehir Üniversite İsminin Değiştirilmesi Meclis Genel Kurulunda Görüşülüyor
30 Ekim 2013 Çarşamba 21:32

banner143
banner134
Demokratikleşme Paketi'nde Yer Alan Teklif Genel Kurulda Görüşülüyor...

Meclis Genel Kurulu'nda, Demokratikleşme Paketi'nde yer alan, Nevşehir Üniversitesi'nin adının Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Siirt İli Aydınlar İlçesinin adının "Tillo" olarak değiştirilmesini öngören teklif görüşülüyor.

-Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı,  "İnşallah önümüzdeki tercihler meselesini, tıpkı üniversitelere giriş meselesinde olduğu gibi bütün yedek listeleri, kontenjanlar dolana kadar işletilecek şekilde  düzenleyeceğiz" dedi. 

Avcı, Nevşehir Üniversitesi'nin adının Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Siirt'in Aydınlar ilçesinin adının Tillo olarak değiştirilmesini öngeren kanun teklifinin Tbmm Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde, soruları yanıtladı.-CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Nevşehir Üniversitesi'ne Hacı Bektaş Veli isminin verilmesinin geç ama olumlu bir adım olduğunu kaydetti.

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi" teklifi genel kurulunda.AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider Yaklaşık 1-1.5 saat sonra Nevşehir Üniversitesinin adının değiştirilmesi hususunda söz alarak teklif sahibi olarak konuşacak.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ismail gökçen - 5 yıl önce
neden olmasın güzel fikir mercedes değilde belki başka bişey olabilir marmaray asrın projesi yapamazsınız dediler ama yapıldı onuncu yıl marşında demir ağlarla ördük diyor keşke örülseydi de şimdi daha iyi olurduk
Avatar
mercedes,ford fabrikası nevşehire gelecek - 5 yıl önce
nevşehir dünya şehri olacak meteristen üniversiteye nevray metrosu olacak.çok geliştik çok yeter artık kaldıramayız bu kadar gelişmeyi!
Avatar
Elif Yıldırım - 5 yıl önce
damat ibrahim paşa üniversitesi daha hoş olurdu sanki ?