banner461
banner195

Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş ise Manisa Valiliğine atandı.

Valiler Kararnamesi ile Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş ise Manisa Valiliğine atandı….Nevşehir Valiliğine ise Kalkınma Bakan yardımcısı Mehmet Ceylan atandı…

Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş ise Manisa Valiliğine atandı.
08 Mayıs 2013 Çarşamba 21:11

banner143
banner134

 Nevşehir Valiliğine 13 Aralık 2010 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile atanan Abdurrahman Savaş görevde bulunduğu 2,5 yıldır sevecen ve babacan kişiliği çalışkanlığı ve uyumlu yapısı ile Nevşehirlilerin gönlünde unutulmazlar arasında yer almayı başarmıştı.
Sayın Valimiz Abdurrahman Savaş a yeni görevinde başarılar dilerken kendisini hiçbir zaman unutmayacağız.Nevşehir artık Vali Savaş içinde bir ikinci adres olarak bir anlamda ikinci evi olacak...

Abdurrahman SAVAŞ Kimdir?

 1964 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı.

 

   1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1987 yılında Eskişehir Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Yabancı dil eğitimi, mesleki eğitim ve yüksek lisans eğitimi için birer yıl süre ile İngiltere’nin Bournemouth ve Manchester şehirlerinde bulundu. İzmir Torbalı ve Kütahya Domaniç İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinden sonra 1990 yılından itibaren sırası ile; Mersin-Gülnar, Konya-Güneysınır Kaymakamlıkları, Bitlis Vali Yardımcılığı, Erzurum-Aşkale, Kayseri-Bünyan, Sakarya-Sapanca, Tekirdağ-Marmara Ereğlisi Kaymakamlığı görevlerini yürüttü.

 

   2003 yılında atandığı İçişleri Bakanlığı APK Kurulu Başkanlığı Daire Başkanlığı görevi esnasında insan hakları ve uluslar arası kuruluşlarla ilişkiler alanında çalıştı. Bu süre zarfında mesleki diğer konular yanında Avrupa Birliği Uyumu alanında yürütülen insan hakları konulu çalışmalara katıldı, projeleri koordine etti.

 

   2007 yılı Ocak ayında, İçişleri Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi (DİAB) Daire Başkanı olarak görevlendirildi. Bu görevi sürdürdüğü 2010 yılı sonuna kadar Bakanlığın görev alanına giren konulara ilişkin AB üyelik süreci ve uyum çalışmalarını yürüterek Bakanlık içi ve diğer Bakanlık ve kuruluşlarla ortak çalışmaları koordine etti. Ayrıca, DİAB tarafından yürütülen veya koordine edilen AB projeleri ile İkili İşbirliği Projelerinde Proje liderliği, yürütme kurulu üyeliği yaptı. 13 Aralık 2010 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Nevşehir Valisi olarak atandı. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yolunuz açık olsun. - 5 yıl önce
tanıştığım ilk günden itibaren; üstün devlet adamlığı kişiliği ile nevşehire çok çok fazla geldiğini, bu memleketin kadir kıymet bilemeyeceğini, daha büyük illerde bu ülkeye daha iyi hizmetler vereceğine inandığım sayın valim. kaybetmeye alışmış bizler için bir kayıp değilsiniz. ama bu ülke için büyük bir kazançsınız. yolunuz açık, hizmetleriniz ve duacılarınız bol olsun.
Avatar
SAYIN VALİM YOLUN AÇIK OLSUN - 5 yıl önce
sayın valim yolun açık olsun. nevşehir sizi unutmayacak...