banner461
banner195

Nevşehir Valisi Aktaş Tutuklu Sayısını Açıkladı !

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 15 Temmuz darbe girişiminin sonrasında başlatılan soruşturmalar kapsamında şuana kadar toplam 300 civarında kişinin tutuklandığını açıkladı.

Nevşehir Valisi Aktaş Tutuklu Sayısını Açıkladı !
13 Kasım 2016 Pazar 17:23

banner143
banner134
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 15 Temmuz darbe girişiminin sonrasında başlatılan soruşturmalar kapsamında şuana kadar Nevşehir genelinde toplam 300 civarında kişinin tutuklandığını açıkladı.

Vali Aktaş, Nevşehir’de FETÖ/PYD operasyonlarının kararlılık içinde devam ettiğini söyledi, “15 Temmuz darbe girişiminden bugüne kadar FETÖ/PDY operasyonları kapsamında ilimiz Nevşehir de toplamda 858 kamu görevlisi hakkında işlem yapılarak görevlerinden uzaklaştırıldığını ifade ederken, bunlardan 164 tanesinin tutuklandığını , 72'sinin görevlerine iadesinin yapıldığını ifade etti.

Vali Aktaş, bunlara ek olarak kamu dışında da 100'ü aşkın kişininde tutuklandığını söyledi. 

Vali Aktaş açıklamasında; Şu ana kadar FETÖ soruşturması kapsamında 500 civarında pasaport iptal edildiğini, ayrıca çeşitli dernek, okul ve yurtlarında bu kapsamda kapatıldığını belirtti.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Gerçekleştirilen operasyonlar büyük bir titizlik içinde devam ediyor. Kimseyi mağdur etmemek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Mücadelemiz kararlılıkla devam edecek” dedi.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.