banner461
banner195

Nevşehir Yeni Kültür Merkezi Projesi Ne Oldu?

Şimdilerde 94 bin nüfusu aşan Nevşehir’e istenilen düzeyde cevap veremez hale gelen Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinin yerine yeni bir kültür merkezinin inşası gündemde.

Nevşehir Yeni Kültür Merkezi Projesi Ne Oldu?
11 Ağustos 2014 Pazartesi 17:34

banner143
banner134

 Yeni Kültür Merkezi Projesi Ne Oldu?

NEVŞEHİR(MHA) Şimdilerde 94 bin nüfusu aşan Nevşehir’e istenilen düzeyde cevap veremez hale gelen Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinin yerine yeni bir kültür merkezinin inşası gündemde.

Geçtiğimiz aylarda Nevşehir’e yeni ve daha kapsamlı bir kültür merkezinin yapılacağını müjdeleyen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in bu açıklamalarının ardından Projenin ne aşamada olduğu merak konusu.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir’e oldukça kapsamlı bölümlerden oluşacak yeni bir Kültür Merkezi yapılacağı müjdesini de verdi.

Bir zamanlar ödüllü bir proje olarak da değerlendiren bugünkü Kültür Merkezi’nin ihtiyaca cevap veremez bir konumda bulunduğunu dile getirerek “4.katında bir toplantı salonu bulunan ve ancak demir merpenler yardımıyla çıkılabilen bir özelliğe sahip Kültür Merkezi’nin yerine, Nevşehir Belediyesi olarak müzesi, kütüphanesi, sanat galerisi ve güzel sanatlar anlamında ciddi ve köklü bir alt yapı desteği oluşturacak oldukça modern bir Kültür Merkezi kazandırılmasına yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İnşallah bu hizmetimizi de değerli halkımızın hizmetine kazandıracağız. ”ifadelerinde bulunmuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
halk - 4 yıl önce
daha yapılalı 10 yıl olmadı.
yapılırken nevşehir ve halkın ihtiyaçları gözetilmeden mi tasarlandı. yapımda birileri para kazansın diye baştan sağma bi tasarımlamı işe başlandı. bu bina ne çabuk ihtiyaca cdevap veremez hale geldi. yöneticilerin hiçmi vizyonu yok. 10 sene olmadan ihtiyaca cevap veremez hale geldi. uyan nevşehir harcanan ve çarçur edilen para senin paran...!
Avatar
Nevşehirsporlu - 4 yıl önce
Önce yeni sdadyum yapilmali konserleri ve komferanslari stadyumun içinde verilir stadyum progesi önce olmali.