banner461
banner195

Nevşehir Yeni Öğretmenevi 2015 Baharına Kaldı

Nevşehir’de son 3 yıla damgasını vuran, ne zaman temelinin atılacağı, ne zaman tamamlanıp hizmete gireceği merak konusu olan yeni öğretmenevinin ihalesinde de sorun yaşandı.

Nevşehir Yeni Öğretmenevi 2015 Baharına Kaldı
08 Aralık 2014 Pazartesi 17:01

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de son 3 yıla damgasını vuran, ne zaman temelinin atılacağı, ne zaman tamamlanıp hizmete gireceği merak konusu olan yeni öğretmenevinin ihalesinde de sorun yaşandı.

Edinilen bilgiye göre; geçtiğimiz günlerde yapılan ihaleyi alan firma ihalenin ardından bu işi yapamayacağını belirterek çekildi. 2 Kayseri firmasının katıldığı öğrenilen ihale de yaşanan bu sıkıntının ardından ihaleyi kazanıp daha sonra bırakan firmanın dışındaki firmanın ise bu işi yapıp yapmayacağı belirsiz.

İl Özel idaresi tarafından gerçekleştirilen ihalenin yenilenmesi gündeme gelebilecek. Bu durumda ise ihalenin en az 2 aylık süre içerisinde yapılacağı da göz önünde bulundurulduğunda Yeni öğretmenevinin temelinin atılması ile en iyi ihtimale göre Nisan ayını bulacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gecikme olmaz - 4 yıl önce
yönetmeliklere göre 15 aralık - 1 nisan arası beton ve harçlı imalat yasak olduğu için iptal olmasa dahi temel atılmayacaktı. i̇ptal olsa dahi temel için gecikme söz konusu olmaz ..hatta iyi olmuş kış şartlarında başlanmadığı için
Avatar
100. yıl - 4 yıl önce
2023 te yapılsın herşey o zaman nasıl olsa..sanki 105 katlı bina,,aslı astarı 5 katlı...
Avatar
Ali Cengiz - 4 yıl önce
Sanki biliyon 5 katılı diye
Avatar
.... - 4 yıl önce
bu kadar nevşehirli müteahhit varken neden kayseri firması alıyor? o kayserili müteahhitler nevşehir piyasasına bir girerse ev fiyatlarını yarıya çeker
Avatar
ayşe - 3 yıl önce
öğretmen evi nevşehirin hangi mevkisine yapılıyor
acaba bilen varmı