banner461
banner195

Nevşehir yeraltı şehrine yoğun ilgi!

Nevşehir Beledivesi'nin TOKİ işbirliğiyle hayata gecirdiği Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi uygulaması sırasında ortaya çıkarılan dünyanın en büyük yeraltı şehri, bilim çevrelerinin de ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Nevşehir yeraltı şehrine yoğun ilgi!
07 Eylül 2015 Pazartesi 22:30

banner143
banner134
 Nevşehir Belepesi'nin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğiyle hayata gecirdiai Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi uygulaması sırasında ortaya çıkarılan dünyanın en büyük yeraltı şehri, bilim çevrelerinin de ilgi odağı olmayı sürdürüyor. 


Yıldız Teknik Üniversitesi Mimari Restorasyon Ana Bilim Dalı Başkanlığından emekli Prof. Dr. İsmet Ağaryılmaz, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Tarihi Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nur Urfalıoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. 

Necdet Torunbalcı ve Şehir Plancısı Ahmet Kaya'dan oluşan heyet, bölgede incelemelerde bulundu. 


Nevşehir Belediyesinin öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Müze Müdürlüğü denetiminde devam ettirilen temizleme çalışmalarına ilişkin olarak bölgede temizlik çalışmalarını yürüten firma koordinatörü Mevlüt Coşkun'dan bilim adamlarına bilgiler aktarıldı. 

Ankara Son Söz


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.