banner461
banner195

Nevşehir Ziraat Odaları Ağaçlandırma Çalışmaları

Nevşehir Orman İşletme Müdürümüz Aykut SATIRLI’nın Fib Habere yaptığı bilgilendirme ile Nevşehir Ziraat Odalarınca ağaçlandırma yapmak üzere Avanos İlçesi Devebağırtan Mevkiin de yapılan yer tahsisi ile 2000 adet fidanın ( Sedir ve Karaçam) toprakla buluşturulması 21.04.2014 tarihinde gerçekleştirilmiş olup Nevşehir Ziraat Odaları 50. Yıl Hatıra Ormanları’nın temellerinin atıldığı bildirilmiştir

Nevşehir Ziraat Odaları Ağaçlandırma Çalışmaları
24 Nisan 2014 Perşembe 12:43

banner143
Nevşehir Ziraat Odaları Ağaçlandırma Çalışmaları
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir’in Avanos ilçesinde Ziraat Odaları Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin (TZOB) 50. Yılı dolayısıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından imzalanan protokol çerçevesinde Türkiye genelinde oluşturulacak olan Hatıra Ormanı Projesi Nevşehir’de hayata geçirildi. Avanos ilçesine bağlı Devebağırtan mevkiinde Nevşehir Orman Şube Müdürlüğü tarafından tahsis edilen 20 bin metrekarelik alana ilk fidanlar Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz ve Avanos, Acıgöl, Gülşehir, Derinkuyu, Hacıbektaş, Ürgüp ve Kozaklı ilçe ziraat odası başkanları tarafından dikildi.

Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Ekiz yaptığı açıklamada, hatıra ormanına 2 bin adet Karaçam ve Sedir fidanı dikiminin gerçekleştirildiğini kaydederek, oluşturulan hatıra ormanının bakımının da yine ziraat oadaları başkanlıkları tarafından üstlenileceğini ifade etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.