banner461
banner195

Nevşehir’de 13 Camii İbadete Kapatıldı

Nevşehir Belediyesi tarafından yürütülen Nevşehir kale ve çevresi kentsel dönüşüm projesi kapsamında Nevşehir il merkezin’deki 13 camii ibadete kapatıldı.

Nevşehir’de 13 Camii İbadete Kapatıldı
08 Mart 2013 Cuma 15:13

banner143
banner134

 TOKİ ve Belediye işbirliğiyle ‘Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi' kapsamında11 mahallede 3 bine yakın konutun yıkımı tamamlandı.

 

Nevşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi' ile, Raşitbey, Camiatik, Camicedit, Bektik, Memişbey, Eskili, Cumhuriyet, Dere, Kapucubaşı, Musapaşa, Kaya Cami olmak üzere toplam 11 mahallenin boşaltılarak yıkılmasının ardından buradaki vatandaşların M.Akif Ersoy Mahallesindeki Yeni Toki ye taşınması sonrasında toplam 11 mahallede yer alan 13 Camii cemaatsizlik nedeniyle ibadate kapatıldı.

 

Cumhuriyet Aşağı Camii, Cumhuriyet Yukarı Camii, Kaya Camii, Kara Camii, Eskili Eski Camii, Eskili Yeni Camii, Dere Camii, Bey Camii, Tahta Camii, Yukarı Bekdik Camii, Orta Bekdik Camii, Yunus Emre Camii ve Zülfikar Cami olmak üzere toplam 13 Camiinin içerisi boşaltılarak ibadete kapatıldı.

Bu camilerde görev yapan İmamların ise kadroları sabit kalmak kaydıyla şehir merkezinde eksik ve yetersiz kalan diğer camilerde geçici olarak görevlendirildiği belirtildi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Abdullah Vatan - 5 yıl önce
camilerin cemaatsizlik nedeniyli kapatılması mantıklı ama merkeze yakın bazı tarihi eser restorasyonları tirilyonları bulan camileri boş bırakmak onların deforme olmasına ve yağmalara yol açmasına sebeb olur.
Avatar
tahir salman - 5 yıl önce
zaten hiçte cemaati yoktu bi tanesinin dışında 1 tane yaşlı amcadan başka cemaat bulamazdık. iyi oldu kapatıldıgı.. şehrimiz için en iyisi bu.. görünüm güzelleşecek mükemmmel bi şehir olmak yolunda başkanımızın izinde gidiyoruz. allah halkımızdan develetimizden milletimizden razı buyursun inşallah
Avatar
Seyit Azarsız - 5 yıl önce
evet haklısın mesela orta bekdik cami camisinin restorasyonuna 500 bin tl harcanmıştı geçenlerde caminin musluklarından başlamışlar söküp çalmaya.caminin kapatılması demek tarihin yok olması demektir.bunun hesabını kim verecek?
Avatar
hüseyin köstekçi - 5 yıl önce
tahir bey, başkanımızdan tabiki allah razı olsun başımızdan eksik etmesin ama konu bu değil konu seyit beyinde dediği gibi tarihi eser camiler baksanıza firsattan istifade caminin musluklarını sökmüşler ben biliyorum o camiyi çatısı kurşundan şimdi kimse olmazsa o camide çatı matı kalmaz.yazıktır günahtır tarihi yok etmeyin lütfen ve ayrıca cemaati olan bir camiii..