banner461
banner195

Nevşehir’de 5 Dershane Özel Okula Dönüşüm İçin Bekliyor

Nevşehir’de 7 dershaneden 5 tanesi özel okula dönüşüm için müracaat etti.

Nevşehir’de 5 Dershane Özel Okula Dönüşüm İçin Bekliyor
22 Mayıs 2015 Cuma 10:25

banner143
banner134
 Nevşehir’de 7 dershaneden 5 tanesi özel okula dönüşüm için müracaat etti.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada Nevşehir’de yedi dershaneden beş tanesi özel okula dönüşüm projesi çerçevesinde başvuru yaptı.
 
Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklama aynen şu şekilde;
 
‘’5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununda yapılan değişiklik çerçevesinde özel dershane ve özel öğrenci etüt merkezlerinin özel okula dönüşüm süreci devam etmekte olup, 01/09/2015 tarihinde bu kurumların faaliyetleri sona erecektir.
İlimiz genelinde bulunan 7 (Yedi) dershaneden 5 (Beş) tanesi dönüşüm için başvuruda bulunmuş olup, henüz dönüşümü Bakanlığımızca onaylanmış ve çalışma ruhsatı verilmiş herhangi bir dershane bulunmamaktadır.
Dönüşüm sürecini tamamlayarak özel okula dönüşecek dershanelerin listeleri Bakanlığımız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün internet siteleri üzerinden duyurulacaktır.
Veli ve öğrencilerimizin asılsız bilgi ve yönlendirmelere itibar etmemeleri, gereksiz mağduriyetlerin yaşanmaması için tüm kamuoyunun bilgilerine duyurulur.’’

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Cemal Yılmaz - 3 yıl önce
zenginin çocuğu özel dersler aldıracak, çocuğu eskiden bir adım önde iken şimdi 10 adım önde başlayacak. okullarda verilemeyen eğitim kurslarda mı tamamlanacak? zenginin çocuğu parayı basıp askere gitmiyor. fakir fukaranın çocuğu askere gidiyor. bunun bana vicdan-i ret'den farkını kim anlatabilir. aradaki fark sadece ve sadece 18.000 tl.
Avatar
Yorumcu - 3 yıl önce
zaten eğitim sistemi bitikti şimdi iyice bitirdiler. özel okullar artık olur 4-6 bin tl arası. zengin çocukları gider, fakir çocuklar gidemez. artık zengin ile fakir arası iyice açılıyor.
Avatar
köroğlu - 3 yıl önce
yazık yazık yazık bu eğitim sisteminin haline..