banner461
banner195

Nevşehir’de 'Askıda Ekmek' Kampanyası Başlatıldı

Nevşehir de ‘Askıda ekmek’ devri başladı...Nevşehir de bir ilke imza atan ve Sahil Unlu Mamulleri Ekmekçi Firması tarafından başlatılan askıda ekmek kampanyası Nevşehirli dar gelirlinin yüzünü güldürüyor. Ekmek ihtiyacı olan dar gelirli aileler, askıda ekmek kampanyasıyla günlük ekmeğini alabiliyor.

Nevşehir’de 'Askıda Ekmek' Kampanyası Başlatıldı
18 Mayıs 2013 Cumartesi 19:43

banner143
Nevşehir de Askıda Ekmek
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Yeni Mahalle Kız Teknik Meslek Lisesi karşısı tahta büfelerde ki Sahil Unlu Mamulleri Doğal İçecekler Ekmekçi  Firması tarafından yürütülen kampanya Nevşehir de Dar gelirli ailelerin ekmek ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılan bu uygulama, halk tarafından destekleniyor.

 

Nevşehir’de Dayanışmanın en güzel örneği: “Askıda Ekmek”

Projeyi uygulamaya koyduklarında halkın çok duyarlı davrandığını söyleyen Firma sahibi Ahmet Menekşe, “Bu kampanyanın başarısını ilk adım olarak görüyoruz. Umarım market, kasap, manav, giyim üzeri işletmecilik yapan tüm arkadaşlar bu uygulamayı model alır” sözleriyle dar gelirli ailelere yönelik yardımların genişletilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Menekşe,Yardımlaşma ve paylaşmanın en güzel örneği olarak Osmanlıdan bizlere ata yadigarı kalan bu geleneğimizi yaşatmak adına olan tüm Nevşehir halkının Askıda Ekmek kampanyasına destek olmasını bekliyoruz dedi.

ASKIDA EKMEK NE DEMEK…

Ekmek almaya gelen hayır sahibi insanların almak istediklerinden daha  fazla ekmeğin parasını ödeyerek kupon alması ve aldığı kuponu yapmış olduğumuz askıya asmak suretiyle  ihtiyaç sahibi insanların oradan ekmek alabilmelerini amaç edinmiş tir. “Hayrın gizli olanı makbuldür .“ ilkesinden yola çıkılarak gösterişten uzak bir hayır uygulamasıdır. Allah (c.c) hayırlarınızı kabul ve daim etsin…

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hasan - 5 yıl önce
tebrik ederim