banner461
banner195

Nevşehir'de Başıboş Köpekler Korku Saçıyor

Son günlerde ilimiz Nevşehir mahallelerinde başıboş köpekler mahalle sakinlerine korku saçıyor.

Nevşehir'de Başıboş Köpekler Korku Saçıyor
15 Mart 2015 Pazar 23:41

banner143
banner134

Nevşehir merkezinde sokak aralarında, okul önlerinde, parklarda sürüler halinde ve başıboş şekilde dolaşan aşısız ve küpesiz sokak köpekleri, vatandaşlara korku salıyor. Vatandaşlar, cadde ve sokaklarda gruplar halinde dolaşan köpeklerin birçoğunun aç ve çoğunun tehlikeli olduğunu iddia ederken, özellikle 2000 Evler , Ragıp Üner ve Güzelyurt mahalleleri başta olmak üzere Nevşehir merkezinde bulunan ce mahalle sokak arasında gruplar halinde gezen bu köpeklere bir çare bulunulması gerektiğini ifade ederek yetkilileri göreve davet ediyorlar.

FİB Haber.Com okuru bir vatandaşımızda çocuğunun Kapadokya hastanesi park alanında okula giderken üzerinde bir grup köpeğin yoldan geçmelerine izin vermediğini savundu. Gece yolda başıboş köpeklerle karşılaşan vatandaşlar yollarını değiştirmek zorunda kalıyor. Sürüler halinde dolaşan sokak köpeklerine belediyenin neden müdahale etmediğini soran vatandaşlar, sorunun bir an önce çözülmesini istiyor. 

İşte en son bu tür benzer şikayetlerle dertli vatandaşlarımızdan bir duyarlı vatandaşımızın bize gönderdiği o resim ve ifadeleri aynen şöyle:
 - "Sokak ortasında köpekler geziyor. Birkaç kez söylendi ama galiba ilgilenen yok. Çocugum gecen okuldan gelirken havlamislar kafayı bozacaktı. Eskişehirde yaşanan olayı biliyoruz. Bu fotoğraf dun cekildi. Kapadokya hastanesi parki..."


Nevşehir'lilerin Sesi ve Sitesi www.fibhaber.com olarak konuyu Başta Belediye ve Nevşehir Valiliğine iletiyoruz. Biran önce tedbir alınmasını bekliyoruz ve FİB Haber Merkezi olarak Konunun takipcisi olacağız...Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
önlem alındı - 3 yıl önce
hani bi fıkra varya adam kopekleri belediye ye şikayet ediyor onlarda korkmayın beyfendi hepsini kısırlastırdık
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
sokak köpeklerinden den,çocuklarımızda bizde çok korkuyoruz.belediyeyi de bilgilendirdik umarım çözüm bulunur.
Avatar
selma özaydın - 3 yıl önce
ne zaman ki bir çocuga saldırılır ozaman yetkililer harekete geçer inşallah hiçkimseye birşey olmadan yetkililer harekete geçer
Avatar
Hayvan sever - 3 yıl önce
O köpekler den korkacaginiza adam gibi barınaklar yaptırın da o hayvancagizlar da yaşasın güzelce onların da dünyası burasi sadece insanlara ait değil onlara güzel yasayabilecegi yerler yaparsak karinlarini doyurur sevgimiz verirsek onlar insanlardan bin kat daha iyi davranırlar her yere para dagiticaginiza barınağa para verince guzellestirilsin !
Avatar
Sibel - 3 yıl önce
Çarşıda bile aynı manzara var.
Avatar
Furkan Güneş - 3 yıl önce
belediye çalışıyor tebrikler
Avatar
vay be - 3 yıl önce
belediye kaç kere arandı cevap ne"köpekler saldırınca lütfen haber verin"yazıklar olsun
Avatar
halk - 3 yıl önce
belediye arandığına nevşehir çok büyük yetişemiyoruz cevabı geliyor.
halbuki yatmaktan fırsat bulup hayvanları toplamaya eriniyorlar.
yönetim ve denetimin halini görüyoruz.