banner461
banner195

Nevşehir'de Belediyeden Kiraladıkları Kepçeyle İzinsiz Define Aradılar

Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Karapınar Belediyesinden Çilek tarlası için çukur açacağız diyerek kiralanan kepçeyle Topaç köyünde çukur açınca jandarmanın yaptığı operasyonla kazı sırasında yakalandılar. Şimdiye kadar kazma kürekle gördüğümüz define avcıları bu kez işi büyüterek Kepçeyle define avına çıkmaları ise bu kadarına Pes dedirtti...

Nevşehir'de Belediyeden Kiraladıkları Kepçeyle İzinsiz Define Aradılar
01 Ekim 2014 Çarşamba 18:02

banner143
banner134
 Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Karapınar Belediyesinden Çilek tarlası için çukur açacağız diyerek kiralanan kepçeyle Topaç köyünde iş makinesiyle çukur açınca jandarmanın yaptığı operasyonla kazı sırasında yakalandı.Şimdiye kadar kazma kürekle gördüğümüz define avcıları bu kez işi büyüterek Kepçeyle define avına çıkmaları ise bu kadarına Pes dedirtti... 

Dev Kepçeyle Define Aradılar...! FİB Haber Özel

Nevşehir'in Acıgöl İlçesi Topaç köyünde gömülü olduğu söylenen altınlar iş makinesi ile izinsiz arandı.
Tarım arazileri içinde yer alan alanda kepçe ile kazı yapan 4-5 kişi bölge halkının ihbarı üzerine kaçak kazı yaparken yakayı ele verdi.“Bu kadarına da pes!” dedirten bu olayla Kolay yoldan zengin olmak isteyen define avcılarının kullandıkları yöntemleri duyanları hayrete düşürürken dev kepçenin kazı alanında yer alması ile hayal tacirlerinin define tutkusunun engel tanımadığı gözlendi.


Olay, Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Topaç köyünde meydana geldi. İddiaya göre, Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Karapınar Belediyesinden Çilek tarlası için çalışma yapacağız diyerek kiralanan Kepçeyle Topaç köyüne giden 4-5 kişi burada bir vatandaşa ait özel arazisinde izinsiz kazı çalışması başlattılar.

Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Topaç köyünde Efsane haline gelen DEFİNE Var söylemleri define avcılarının iştahını kabarttı. Topaç köyünde bir vatandaşa ait ören yeri olarak geçen tarihi mezarlık alanı özel arazisinde gece kazı başlatan sonrasında Kazıda bir süre yorulan defineciler bunun üzerine kazının daha hızlı olması için iş makinesi kiralama kararı aldı. Kiralanan iş makinesiyle iki günde 5 metre genişlik ve 5 metre derinliğinde çukur kazıldı.Ancak hiçbir şey bulunamadı.

Acıgöl İlçe Jandarma ekipleri iş makinesi ile kazı yapıldığı ihbarı alması üzerine harekete geçti. Kazı yapan zanlıları suçüstü yakalamak için pusu kuran jandarma ekipleri definecilerin kazı yaptığı sırada baskın yaptı. Define bulmayı hayal ederken Karşılarında jandarmayı gören defineciler şok geçirdi. Define avcılarından Topaç köyü sakinlerinden H.D Kepçe kullandığı için kepçeyle hiç bir yere kaçamazken diğer arkadaşları yanlarındaki özel otomobilleriyle sırra kadem bastılar.

 Jandarma olayla ilgili olarak define aramak için belediyeden kiraladıkları Kepçeyi kullanan H.D yi gözaltına aldı. İfadesi Acıgöl Jandarma ilçe komutanlığında hala süren H.D nin ifadesi sonrası diğer kaçan arkadaşlarınında çok kısa bir süre içinde bulunması bekleniyor.Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

HAYALPERESTLER SINIR TANIMIYOR...

Jandarma ekibinden bir yetkili, defineciliğe merak saran kişilerin hayallere kazma vurduğunu ve normal yaşamlarında kazmayla çalışmayı kabul etmeyen bu tür faillerin avcılık yapar gibi definecilik yaptığına dikkat çekti.

Bu tür insanların hayalleri ile yaşadığını anlatan yetkili, şöyle konuştu: "Normalde, ‘bir iş var, gelin!’ desek ellerine kazma alıp gelmezler. Burada tarlaları kazarak zengin olacaklarını düşünüyorlar. Oysa bugüne kadar bu kazıların yapıldığı alanda bir tek tarihi eser bulunmamıştır. Zaten bulunmuş olsa devlet burayı koruma altına alır ve fırsatçı insanlara meydanı boş bırakmaz. Avcılık gibi bir tutku içinde bu defineciler.”

(ÖZEL HABER) DEV KEPÇEYLE DEFİNE ARADILAR

(ÖZEL HABER) DEV KEPÇEYLE DEFİNE ARADILAR

(ÖZEL HABER) DEV KEPÇEYLE DEFİNE ARADILAR

"Nevşehir'in ilk haber sitesi fibhaber.com u takip et Nevşehir ve Kapadokya dan haberin olsun...!"


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sırra kadem - 4 yıl önce
Define avcısı haşim dursun ve cok ünlü adem toprakcıerolan olan ortakları yakayı eleverdi hadi hayırlısı
Avatar
sirra kadem - 4 yıl önce
Aralarinda bir de imam varmis utanin be kardesim bir de fetva verirler helal kazanin diye yuh yani cidden
Avatar
halil ibrahim. ertas - 4 yıl önce
Bu kaziyi yapan sallak
Avatar
çetin colakoglu - 4 yıl önce
Hayalle yaşayanıda
Yaşamayanıda
S....k
Avatar
bayram cicek - 3 yıl önce
Ya çıkarsa:D