banner461
banner195

Nevşehir'de Büyük buluşma yarın...

İHH Nevşehir Gönüllüleri tarafından düzenlenen ‘Ecdadın Torunları Nevşehir’de Buluşuyor’ adlı programa katılacak olan Türkmen komutanlar, Nevşehirlilere Suriye’deki savaşı anlatacak.

Nevşehir'de Büyük buluşma yarın...
13 Kasım 2014 Perşembe 16:39

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İHH Nevşehir Gönüllüleri tarafından düzenlenen ‘Ecdadın Torunları Nevşehir’de Buluşuyor’ adlı programa katılacak olan Türkmen komutanlar, Nevşehirlilere Suriye’deki savaşı anlatacak.

15 Kasım Cumartesi günü saat Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan programa Türkmen Dağı (Bayır-Bucak) Tugay Komutanı Albay Ahmet Arnavut, Birlik Komutanı ve Milli Şair Ali Musa ve Türkmen Birlik Komutanlarından Ömer Abdullah katılacak. Saat 19.00’da başlayacak olan programda Türkmen komutanlar Nevşehirlilere Suriye’deki savaşı anlatarak Türkmenlerin durumu hakkında bilgiler verecek. Aynı gün ayrıca Türkmenler yararına Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde birde kermes düzenlenecek. Yiyecek-içecek ve hediyelik eşyaların satışa sunulacağı stantlardan elde edilen gelirler Türkmenlerin ihtiyaçlarında kullanılacak.

İHH Nevşehir Gönüllüler Koordinatörlüğü Basın Sözcüsü Behçet Alkan:“Mümin müminin kardeşidir. Diğer açıdan ise Türkmenler bizlere akrabadır. Osmanlı döneminde devletimize ait o toprakların muhafazası için Nevşehir’den, Çankırı’dan, Kütahya’dan bugün yaşadıkları bölgelere gönderilmişlerdir. Bugün savaş nedeniyle tecavüze uğrayan bacılarımız da, cephe de şehit olan mücahitler de öz kardeşlerimizdir. Nevşehir’e ayaklarının tozuyla gelecek olan konuklarımızı karşılamak, tanışmak ve sohbet etmek için tüm Nevşehir halkını 15 Kasım Cumartesi saat 19:00’da Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezine bekliyoruz “dedi.

Büyük buluşma yarın...


Türkmen Dağı (Bayır-Bucak) Tugay Komutanı Albay Ahmet Arnavut, Nevşehir’de Suriye’deki savaşı anlatacak.

15 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’da Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek ‘Ecdadın Torunları Nevşehir’de Buluşuyor’ adlı programa Türkmen Dağı (Bayır-Bucak) Tugay Komutanı Albay Ahmet Arnavut, Birlik Komutanı ve Milli Şair Ali Musa ve Türkmen Birlik Komutanlarından Ömer Abdullah katılacak. Programda Türkmen komutanlar Nevşehirlilere Suriye’deki savaşı anlatarak Türkmenlerin son durumu hakkında bilgiler verecek. Programda ayrıca Gazeteci Behçet Alkan tarafından hazırlanan ‘Türkmen Cephesi’ adlı belgesel ilk kez gösterilecek.

Aynı gün ayrıca Türkmenler yararına Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde birde kermes düzenlenecek. Yiyecek-içecek ve hediyelik eşyaların satışa sunulacağı stantlardan elde edilen gelirler Türkmenlerin ihtiyaçlarında kullanılacak.

İHH Nevşehir Gönüllüler Koordinatörlüğü Basın Sözcüsü Behçet Alkan: “Nevşehir’deki sivil toplum kuruluşlarının desteği ile gerçekleştireceğimiz programa Nevşehirlilerin büyük ilgi göstermesini bekliyoruz. Suriye’deki kardeşlerimiz olan Türkmenlerin yaşadıkları dramı birinci ağızdan öğrenme şansı bulacaklar. Ayrıca programa katılacak olan Türkmen komutanlara Suriye savaşı ile merak ettikleri konuları sorabilecekler“dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.