banner461
banner195

Nevşehir'de Çalışmak İsteyene İş Çok

Nevşehir Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, işgücü piyasası araştırmalarının sürdüğüne dikkat çekerken, Vatandaşların işgücü piyasasının gerçeklerine uygun taleplerle başvuruda bulunmalarını istedi.

Nevşehir'de Çalışmak İsteyene İş Çok
04 Kasım 2015 Çarşamba 13:16

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, işgücü piyasası araştırmalarının sürdüğüne dikkat çekerken, Vatandaşların işgücü piyasasının gerçeklerine uygun taleplerle başvuruda bulunmalarını istedi.

Yıllardır olduğu gibi halen işsizlerin genelde masa başı iş talebinde bulunmak üzere kuruma geldiğini belirten Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, “Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü olarak İşgücü Piyasası araştırmalarımız sürüyor. Yaz döneminde talep edilen işgücünü bulamamak gibi bir sıkıntımız var. Bunu aşmaya çalışıyoruz. Gruplar halinde işgücü taleplerini gidermeye çalışıyoruz. Genelde işsizin isteği masa başı işler. Hal böyle olunca üretim sektörüne ve hizmet sektörüne personel bulmakta zorlanıyoruz. Yaz aylarında kuruma iş için başvuranların sayısında bir talep azalması oluyor. Kışın daha fazla iş talebinde bulunanlar oluyor. Şu an da kapıdan her girene teklif edebileceğimiz bir işimiz mevcut. Bizim vatandaşlarımızdan isteğimiz iş gücü piyasasının gerçeklerine biraz daha olumlu yaklaşmalarını istiyoruz. Biz bu konularda eğitimler de veriyoruz. En azından bu eğitimlere katılmalarını istiyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.