banner461
banner195

Nevşehir’de de Şaibe İddiaları Artıyor

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı, hafta sonunda ilimizde de yapılacak olan açık öğretim sınavlarına yapılan görevlendirmelerle ilgili şaibelerin arttığına dikkat çekti.

Nevşehir’de de Şaibe İddiaları Artıyor
30 Aralık 2015 Çarşamba 13:03

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı, hafta sonunda ilimizde de yapılacak olan açık öğretim sınavlarına yapılan görevlendirmelerle ilgili şaibelerin arttığına dikkat çekti.

Açıklamada; “Milli Eğitim Bakanlığı'nın hafta sonu yapacağı açık öğretim sınav görevleri ile ilgili her ilde olduğu gibi Nevşehir'de de şaibe iddiası eğitimcilerin gündemine oturmuş durumda. Milli Eğitim Bakanlığı'nın hafta sonu yapacağı Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi - I. Dönem  sınav görevleri ile ilgili her ilde olduğu gibi Nevşehir ili genelinde görev yapan eğitimciler tarafından da "sınav görevlerinde torpil mi var" iddiası ile ilgili ciddi bir trafik yaşanmaktadır.  İlimizde görev yapan eğitimciler "Hafta sonu yapılacak sınavlarda üç oturum sınav görevi verilen eğitimciler var, bana sınav görevi verilmedi, bana tek oturum sınav görevi verildi" gibi  iddialar ile sınav görevlerinin peşine düşmüş durumdalar. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sistem üzerinden yürütülen sınav görevleri iddiaları ile ilgili bugün Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilgili şube müdürü ile bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Şube başkanımıza verilen bilgilerde hafta sonu yapılacak sınavlarda görev alacakları Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği, taşra teşkilatlarının yetkisi olmadığını ancak kimlerin görevlendirildiğini sistemden görebildiklerini belirtmişlerdir. Yapılacak sınavlara çok sayıda müracaat yapıldığını ancak 3 oturum görev verilecek eğitimci sayısının az olması nedeni ile "bana neden görev çıkmadı" gibi itirazların olabileceğini belirtmişlerdir. Ayrıca ilgili şube müdürlüğü bir kişiye 3 sınav görev verilmesini teyit ederken, sistemin sınav görevi verilmesinde kendi mantığı i içerisinde görev verdiğini kendilerinin de bunu konu hakkında bilgilerin olmadığını belirtmişlerdir. Örnek ; 02 Ocak 2016 Cumartesi günü  Açık Lise 1.Oturumda 302 kişiye görev verilecekken , 695 kişinin görev talep ettiği. Türk Eğitim-Sen Nevşehir şubesi olarak Milli Eğitim Bakanlığı hakkında oluşan kötü intibayı ve oluşan şaibe iddiasını önlemek için Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sınav görevi verilenlerin listesini resmi internet sitesinden yayınlamasını ve teknik açıklama yapmasının doğru olacağını düşünüyor ve bekliyoruz. Ayrıca sınav görevi verilmeyen eğitimcilerin ise Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne mail atarak bilgi talep etmelerini öneriyoruz” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.