banner461
banner195

Nevşehir’de Ekmek 70 Krş Oldu

Nevşehir’de ramazan ayı öncesinde teklifi sunulan ekmek zammı Esnaf ve Sanatkarlar odaları birlik başkanlığı tarafından onaylandı. Ekmek 15 Ağustos 2013 tarihinden itibaren 70 Kuruştan satılmaya başlanıyor.

Nevşehir’de Ekmek 70 Krş Oldu
15 Ağustos 2013 Perşembe 12:52

banner143
banner134

 Nevşehir’de Ekmek Zamlandı

Ekmeğe 10 Kuruş Zam Yapıldı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de ramazan ayı öncesinde teklifi sunulan ekmek zammı Esnaf ve Sanatkarlar odaları birlik başkanlığı tarafından onaylandı. Ekmek 15 Ağustos 2013 tarihinden itibaren 70 Kuruştan satılmaya başlanıyor.

Hatırlanacağı üzere Nevşehir’de fırıncılar odasının ekmek maliyetlerindeki artışı gerekçe göstererek ramazan ayı öncesinde birlik başkanlığına zam önerisinde bulunduğunu, ramazan ayında vatandaşın zamlı ekmek yememesi için birlik başkanının kendilerine bu zam teklifini bayram sonrasında gündeme alalım teklifinde bulunduğunu belirtmiştik. Birlik Başkanlığı yönetimi önceki gün toplanarak fırıncılar odasından gelen teklifi değerlendirdi ve 60 Kuruştan satılan ekmeğe 10 kuruş zam yapılmasını onayladı.

Zammı kamuoyuna duyuran isim olan Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar odaları birlik başkanı İsmail Ördü, fırıncılar odasından gelen teklifin son aylarda ekmek üretiminde kullanılan başta un olmak üzere diğer girdilere gelen zam dolayısıyla haklı bulunduğunu ve en makul oranda zammın yapıldığını söyledi.

Fırıncılar odası başkanı ve yönetimine ramazan ayı öncesinde zam tekliflerinin bir ay geciktirilmesi konusunda gösterdikleri hassasiyete de teşekkür eden Birlik Başkanı İsmail Ördü, bugünden itibaren ekmeğin Nevşehir’de 60 kuruştan satışa sunulduğunu dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.